Fotbal

Miliardy nestačí? Newcastle se chystá podat stížnost na rozhodčí

Miliardy nestačí? Newcastle se chystá podat stížnost na rozhodčí
Noví vlastníci Newcastlu jsou zatím s výkony týmu nespokojeni Zdroj: Profimedia

Podle mnohých zdrojů se vedení Newcastlu chystá podat oficiální stížnost na rozhodčí, kteří je údajně v posledních třech zápasech poškodili. Aktuálně předposlední tým Premier League tato utkání prohrál s celkovým skóre 1:11 a v každém duelu našel chybné rozhodnutí sudího, které ovlivnilo zápas.

Newcastle se na začátku října stal suverénně nejbohatším klubem na světě, když jej koupil Veřejný investiční fond Saudské Arábie. Ambice týmu tak jsou rozhodně daleko větší než aktuální devatenáctá příčka. Současné postavení by totiž na konci sezony znamenalo sestup o soutěž níže, což si noví majitelé rozhodně nepřejí. 

Vedení klubu má ale pocit, že je poškozují rozhodčí, a tak se podle webu The Telegraph chystá sepsat oficiální stížnost. Jaké verdikty sudích se jim nelíbí? Začíná to zápasem proti Leicesteru, který Newcastle prohrál 0:4. Úvodní branka ale padla na konci prvního poločasu z penalty, která byla nařízena po minimálním kontaktu mezi Lascellesem a Madisonem. Tielemans pokutový kop proměnil a zbytek utkání již byl jasnou záležitostí. 

Související obsah

Druhý sporný moment byl k vidění v následujícím utkání proti Liverpoolu, které se hrálo o čtyři dny později. Newcastle šel díky gólu Jonja Shelveyho v sedmé minutě do vedení, ale Diogo Jota následně vyrovnal. Stalo se tak ve chvíli, kdy hostující hráč Isaac Hayden ležel ve vápně s poraněnou hlavou. Rozhodčí přesto nechal hru pokračovat, čehož portugalský útočník ve službách Liverpoolu využil. Newcastle zápas nakonec prohrál 1:3.

Třetí velká chyba, na kterou si vedení Magpies chce stěžovat, se údajně stala v utkání proti Manchesteru City, kdy Ryan Fraser upadl ve vápně po kontaktu s brankářem Edersonem a rozhodčí ve spolupráci s VAR nenařídil penaltu. Newcastle utkání nakonec přesvědčivě prohrál 0:4, ale právě Fraser a trenér Eddie Howe si po zápase stěžovali, jak je rozhodčí poslední dobou poškozují.

Newcastle tak v 18 zápasech získal pouhých deset bodů, za což mu patří devatenáctá pozice. Ale poslední Norwich má stejný počet bodů s jedním zápasem k dobru. Pokud se chce klub v nejvyšší anglické lize zachránit, je tedy bezpodmínečně nutné, aby v zimním přestupovém období přišlo několik posil, protože s aktuálním kádrem a výkony to půjde velmi obtížně. 

Tento týden se v Anglii hrálo také čtvrtfinále Carabao Cupu, ve kterém si Arsenal pohodlně poradil se Sunderlandem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události