Hokej

Rozzuřený McDavid o olympiádě: Musíme najít cestu, takhle to dále nejde

Rozzuřený McDavid o olympiádě: Musíme najít cestu, takhle to dále nejde
Connor McDavid Zdroj: Profimedia.cz

Pro kanadského hokejistu není větší meta a sen než reprezentovat svou zemi na olympijských hrách. Možná nejlepší hokejista současnosti, útočník Connor McDavid, se této pocty opět nedočká, podruhé v řadě liga nepustí největší hvězdy na turnaj těch nejlepších. A rodák z Richmond Hillu je pořádně rozzuřený.

NHL oficiálně rozhodla o neúčasti hráčů na olympijských hrách dva dny před Štědrým dnem, odůvodnila to především rozšiřující se nákazou koronaviru, která v NHL odložila hned několik duelů. Hrací plán NHL je podle komisaře Garyho Bettmana neúprosný.

"Celá věc je zklamání. Je těžké popsat pocity nás hráčů, kteří se na olympijských hrách nikdy nepředstavili," pronesl McDavid, který by byl hvězdou Kanady a dost možná by se stal i kapitánem celého výběru. 

Související obsah

"Prostě musíme najít cestu, aby se hráči NHL dostali na olympiádu. Nemůžeme být osm let bez turnaje, kde se představí ti nejlepší," pokračoval rozzuřený Connor McDavid, který tak přišel již o svou druhou olympiádu v kariéře. 

McDavid pokračoval. "Chcete hrát na olympiádě, pro mě je to největší možné jeviště pro hokejového hráče. Chceme vidět poměření sil mezi nejlepšími hráči na světě," povzdechl si hráč nosící číslo 97 pro web The Athletic. Dalším otazníkem byla až pětitýdenní karanténa pro sportovce, která hrozila. 

Poslední olympijské hry s účastí hráčů z NHL proběhly v roce 2014 v ruském Soči, kde se radovala právě Kanada. V roce 2018 se hrálo již s výběrem hráčů z Evropy, titul bude obhajovat Rusko. 

McDavid je obrovskou hvězdou NHL, takto nádherně skóroval proti Rangers:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události