Hokej

Staronové pravidlo pomáhá Čechům. Kempný i Jeník byli povoláni do NHL

Staronové pravidlo pomáhá Čechům. Kempný i Jeník byli povoláni do NHL
Hokejista Jan Jeník Zdroj: Profimedia

NHL zavedlo staronové pravidlo, které dovoluje týmům takzvaný taxi squad, kam týmy mohou posílat hráče, kteří jsou zrovna nakažení. Na tuto listinu mohou být mimo jiné zapsaní hráči, kteří by nakažené hráče hned zastoupili. Díky tomu je blízko NHL hned čtveřice českých hokejistů.

NHL nadále trápí pandemie koronaviru, začala se navíc šířit varianta typu omikron a několik hráčů nadále zůstává zapsáno na covid protokolu. Povolávají se tak hráči z farmy, jedním ze šťastných je i český obránce Michal Kempný. 

V taxi squadu je aktuálně i mladý obránce Filip Král, který trénuje s Torontem a sní o svém debutu v nejlepší lize světa. V kanadském celku by byl již čtvrtým Čechem, v Maple Leafs působí Petr Mrázek a útočníci Ondřej Kaše a David Kämpf.

Související obsah

​Jako poslední se povolání do hlavního týmu dočkal český útočník Jan Jeník, který dosud působil na farmě Arizony Coyotes. V noci by se měl představit proti San Jose, kde působí Tomáš Hertl. Na taxi squad byl zapsán také brankář Josef Kořenář. Zápas se navíc vysílá na stanici Nova Sport 1 a Voyo.

Jan Jeník se nebojí sundat i rukavice. Takhle se v přípravě popral s ruským útočníkem Radulovem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události