Hokej

Pastrňákův spoluhráč se postavil vedení NHL, které nepustí hráče na olympiádu

Kanadský útočník ve službách Bostonu Bruins Brad Marchand ostře zkritizoval postupy a rozhodnutí ligy o neúčasti hokejistů NHL na zimních olympijských hrách v Pekingu.

O tom, že své hráče nepustí na největší sportovní událost roku, NHL rozhodla minulý týden. Rozhodnutí vysvětlila zhoršující se koronavirovou situací, kvůli které bylo odloženo už přes 80 utkání soutěže.

Aby pomohla týmům s hráči mimo hru, zavedla tzv. taxi squads, tedy skupiny hráčů z nižších soutěží, kteří cestují s A-týmem pro případ, že by některý z hokejistů kvůli covidu-19 nemohl nastoupit a oni by zaujali jeho místo v sestavě.

Marchand, který měl v Pekingu poprvé hájit barvy javorových listů, proti tomuto řešení ostře vystoupil. "NHL a hráčská asociace mění pravidla, aby nepřišly o zápasy a peníze. Přitom už bylo dohodnuto, že to zaplatí hráči do doby, než si majitelé klubů vydělají to, o co přišli během pandemie," zlobí se hokejista ve vyjádření na twitteru.

I takové nebezpečné kousky má Brad Marchand ve svém arsenálu:

Marchand se pozastavil nad dvojím metrem celé situace. Pokud taxi squads mohou nahradit covidem vyřazené hráče, proč nemohou rovněž zastoupit ty hráče, kteří by odjeli na olympiádu, ptá se kanadský hokejista ve svém vyjádření.

"A pro všechny z vás, kteří by chtěli vytáhnout, že by se hráči museli vzdát platu, zatímco jsou pryč... Jasně, žádný problém. Nechte hráče, ať se sami rozhodnou," zakončil odvážný vzkaz Brad Marchand.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události