šipky

Vrátím se silnější, ujišťuje fanoušky naštvaný Michael van Gerwen

Vrátím se silnější, ujišťuje fanoušky naštvaný Michael van Gerwen
Michael van Gerwen | Zdroj: Lawrence Lustig/PDC

Nizozemský šipkař Michael van Gerwen byl z mistrovství světa vyřazen nejhorším možným způsobem - k zápasu vůbec nemohl kvůli pozitivnímu testu na koronavirus nastoupit. Nejúspěšnější šipkař poslední dekády je naštvaný, ale plánuje vrátit se ještě silnější.

Trojnásobný mistr světa na aktuálním šampionátu uhrál pouze třetí kolo. První měl volné, v druhém porazil 3:1 Chase Barstowa, ale do toho třetího už nenastoupil. Bez boje jde dál Chris Dobey, jelikož Mighty Mike měl pozitivní test na covid-19, takže k terči nemohl.

"Jsem vážně zklamaný, zmatený a naštvaný z toho, jak pro mě mistrovství světa skončilo. Nikdy bych nečekal takovýto výsledek, jelikož jsem si myslel, že jsem udělal vše pro to, abych se tomu vyhnul. Nemám ani žádné symptomy," napsal třetí hráč světového žebříčku na svém twitteru.

32letý Nizozemec tak čtvrtý titul mistra světa nepřidá, ale i když v něm nyní převládají negativní emoce, svým fanouškům vzkázal pozitivní zprávu: "Fanoušci, já se vrátím silnější!"

Související obsah

​Michael van Gerwen není prvním hráčem, kterého letos na mistrovství světa doběhl covid. Pozitivní test měl před Vánoci těsně po prohře s Robem Crossem jiný Nizozemec Raymond van Barneveld. Po vánoční pauze další jejich krajan Vincent van der Voort nemohl kvůli pozitivnímu testu nastoupit k utkání s Jamesem Wadem.

Během středy musel kvůli pozitivnímu testu na koronavirus odstoupit také Angličan Dave Chisnall.

Na mistrovství světa si zahrál i Čech Roman Benecký, který se o postup rval až do rozhodujícího legu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události