Hokej

Bude juniorský šampionát v létě? Nechci se vzdát, prohlásil šéf hokejové federace

Bude juniorský šampionát v létě? Nechci se vzdát, prohlásil šéf hokejové federace
Prezident IIHF (Mezinárodní federace ledního hokeje) Luc Tardif | Zdroj: profimedia.cz

Velice smutný osud potkal hokejový šampionát do 20 let. Mistrovství světa juniorů totiž muselo být kvůli covidu předčasně ukončeno. Podle slov prezidenta IIHF (Mezinárodní federace ledního hokeje) Luca Tardifa však existuje šance, že by se akce odehrála v létě.

"Doufám, že to neskončilo. Nechci se vzdát. Přemýšlím o tom, jak bychom to mohli udělat v roce 2022. Vezmeme si měsíc na rozmyšlenou a možná přijdeme s pěkným překvapením," prohlásil šéf IIHF při online tiskové konferenci ve středu večer. Tedy krátce poté, co byl juniorský hokejový turnaj předčasně ukončen.

Důvodem bylo hned několik pozitivních případů v hokejových reprezentacích. ​První zemí, která měla s covidem problémy, byly Spojené státy americké, jejíž dva hráči byli pozitivně testovaní. Zámořský celek kvůli tomu prohrál kontumačně se Švýcarskem 0:1. Následně postihly problémy také českou dvacítku, která měla jeden pozitivní případ a kontumačně tak prohrála s Finskem. Vrcholem pak bylo Poslední kapkou byl pak pozitivní test u ruské hokejové reprezentace, kvůli čemuž se nemohl odehrát jejich zápas proti Slovensku.

Související obsah

​Jak však prezident IIHF Luc Tardif naznačil, hokejové mistrovství světa do dvaceti let by se mohlo přesunout na léto 2022, konkrétně na červen, nebo červenec. Nastoupit by měli i hokejisté z ročníku 2002, jelikož by turnaj spadal ještě do letošní sezony. To znamená, že hráči, který překročí věkovou hranici 20 let, můžou šampionát odehrát.

Kromě pravidel turnaje se řeší také dějiště, ačkoliv je šéf IIHF pro variantu odehrát mistrovství světa opět v Kanadě, mluví se také o tom, že by se zrušený šampionát mohl konat ve Finsku. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události