Hokej

V hotelu měla být svatba, kritizoval kouč Slovenska bublinu na šampionátu

V hotelu měla být svatba, kritizoval kouč Slovenska bublinu na šampionátu
Trenér slovenské hokejové dvacítky Ivan Feneš | Zdroj: profimedia.cz

Zrušené hokejové mistrovství světa do 20 let vyvolalo v řadách týmů a hráčů velké zklamání. Objevili se však i tací, kteří konaný šampionát veřejně zkritizovali. Hodně frustrované bylo například Slovensko.

Slováci pod taktovkou kouče Ivana Feneše měli totiž velké ambice. První dva zápasy na juniorském mistrovství světa sice prohráli, přesto jejich výkon proti silnému výběru USA a Švédsku byl odborníky chválen.

Následně se ale na šampionátu rozjely koronavirové patálie a turnaj byl zrušen. Právě slovenský trenér pak kritizoval organizaci mistrovství a také dění na hotelu v Red Deeru, kde prý nepanovaly ideální podmínky pro utvoření tzv. bubliny. "Bublina nebyla bublinou. Sice jsme se pohybovali mezi pokojem, jídelnou, stadionem a hotelem, ale od prvního dne se v hotelu s námi pohybovali i cizí hosté. Vrcholem všeho je plánovaná svatba, která měla být v hotelu ve středu večer. Je to pro mě nepochopitelné," prohlásil naštvaný trenér Slovenska Ivan Feneš.

Související obsah

​Velice kritický pak byl i trenér Finska, jehož tým se měl ve středu večer střetnout s českým výběrem. Po pozitivním případu na straně Česka, bylo však utkání kontumováno ve prospěch severského soupeře. "Jsem naštvaný, protože problémem nebyl covid. Problém byl v tom, že byl turnaj špatně vedený. To hodně vypovídá o současném stavu IIHF," řekl pro web Ilta-Sanomat finský kouč Antti Pennanen.

Související obsah

Zklamaný byl i český trenér dvacítky Karel Mlejnek. "Pocity jsou to samozřejmě nepříjemné. Jsou to pocity úzkosti a pocity nedodělané práce v letošní sezoně," prohlásil český kouč, jenž se také vyjádřil na adresu kritiky ze slovenské strany. "U nás v Edmontonu na hotelu jsem si žádné svatby nevšiml. Mohu říct, že náš tým tady v Edmontonu určitě dodržoval přesně to, co jsme dodržovat měli. Tedy trasa hotel, autobus, aréna. Že ta kritéria a přísnost nebyly tak velké jako loni, to je samozřejmě jasné. Loni bylo kolem hotelu pletivo a do hotelu opravdu nikoho nepustili. Mohu ale říct, že naše patro bylo vyhrazené jen pro nás. A stejně to měli i Rakušani," uzavřel Mlejnek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události