Motorsport

Michek řešil na Dakaru velké problémy. V první etapě se ztratil

Michek řešil na Dakaru velké problémy. V první etapě se ztratil
Martin Michek Zdroj: ORION - MRG

Hned na úvod letošního ročníku Dakarské rallye musel motocyklista Martin Michek řešit velké problémy. Cestou se totiž ztratil a nabral tak obrovskou ztrátu, která nakonec byla větší než hodina. Naopak poměrně slušně zajel Milan Engel.

Do první etapy, která měřila více než 300 kilometrů, vyrazil Michek už jako druhý. "Určitě to byla malinko nevýhoda. Tím, že před vámi nikdo nejede, tak je velmi důležitá navigace," věděl český závodník. A do padesátého kilometru šlo všechno hladce.

Jenže následně přišly komplikace. "Začali jsme bloudit ve skupinách. Hodně nás totiž zmátl Španěl Joan Barreda Bort. Když jsme jeli po pistě, najednou zastavil a začal se vracet zpátky. Tím celé startovní pole rozhodil," mrzelo Michka.

Související obsah

"Když se podíváte na nedělní výsledky, tak všechna slavná jména hledejte od třicátého místa výš," upozorňuje. "Výsledkově to není dobré, ale nejsem v tom sám," je rád Michek. Jinak byl ale z etapy nadšený.

"Etapa byla krásná, jedna z nejlepších, co jsem kdy na Dakaru jel. Velmi mě bavila, jelo se po rychlých dunách. Na začátku jsme s jezdci ze světové špičky valili, co to dalo. Bylo to super," usmíval se.

Související obsah

​Jeho týmový kolega z ORION - MRG Milan Engel si s úvodní zkouškou poradil lépe. "Potřeboval jsem trefit všechny body, abych neudělal fatální chybu, což se povedlo. Jsem rád, že jsem v cíli," oddechl si Engel.

"Etapa byla fakt moc dlouhá, vše komplikoval hluboký písek. Vůbec to neutíkalo. Museli jsme makat a pracovat na motorce, co to šlo," dodal český závodník, který je v kategorii bez asistence a musí si tak motorku opravovat sám.

Rallye Dakar začala v sobotu úvodním prologem, ve kterém se Čechům dařilo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události