Další sporty

Nausch Sluková chce po mateřské znovu do písku. Ale už bez Hermannové

Plážová volejbalistka Markéta Nausch Sluková

Před nedávnem se beachvolejbalistka Markéta Nausch Sluková pochlubila, že s partnerem čekají miminko, a kariéra tak půjde na nějakou dobu stranou. Úspěšná sportovkyně však přiznala, že se chce na písek po mateřské pauze vrátit a pod vysokou sítí ještě něco dokázat. Prozradila ale také, že o úspěchy už nebude bojovat s parťačkou Barborou Hermannovou.

Posledních několik let dřela ještě víc než obvykle, aby formu i talent zúročila na olympijských hrách v Tokiu. Odložila kvůli tomu i plánované mateřství. Sen o dalším velkém úspěchu pod pěti kruhy se jí ale těsně před startem olympiády kvůli koronaviru rozplynul. 

Poté oznámila, že se hodlá už naplno věnovat založení rodiny a během Vánoc prozradila, že s manželem Simonem Nauschem čekají vytoužené miminko. K volejbalu se však hodlá česká reprezentantka vrátit. "Chtěla bych se k vrcholovému sportu ještě vrátit. Jak rychle to půjde, to teprve uvidím časem, ale ještě mám pár nesplněných písečných snů," řekla Nausch Sluková na svém instagramu, kde odpovídala na otázky svých fanoušků.

Související obsah

Zároveň však přiznala, že její parťačkou už nebude Barbora Hermannová. "Barča už má svůj nový volejbalový projekt, do kterého já zasahovat nebudu. Navíc i já už se vidím někde jinde. Dost jsme toho spolu dokázaly, ale je potřeba jít dál a koukat vpřed," uvedla.

Teď se bude nějakou dobu věnovat jiným starostem a snažit se o to, aby po návratu dokázala skloubit volejbal i mateřství. "Je mi to úplně jasné, že to bude sakra těžké. A do čeho se pouštím, vlastně zjistím až za pochodu. Na druhou stranu mám skvělou rodinu, zázemí a velkou chuť si ještě pár let zahrát, takže to prostě zkusit chci," uzavřela úspěšná česká sportovkyně.

​V létě se páru Nausch Sluková a Hermannová zhroutil kvůli koronaviru sen o olympiádě v Tokiu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události