Další sporty

Sluková se vrací na písečné kurty. S novou parťačkou cílí na olympiádu

Populární česká beachvolejbalistka Markéta Nausch Sluková se po mateřské pauze opět vrací ke sportu. V kariéře bude pokračovat po boku nové parťačky Heleny Havelkové. Ta je specialistkou na klasický šestkový volejbal, ve kterém se už v roce 2004 dostala do české reprezentace a stala se oporou týmu. Dvě sympatické blondýny spolu chtějí vybojovat účast na olympijských hrách v roce 2024.

Obě hráčky se znaly ještě z náctiletých let, kdy spolu hrály v šestkovém volejbale, nyní se jejich cesty opět spojily. "S Helčou se známe přes patnáct let, hrály jsme spolu v nároďáku šestkový volejbal, pak jsme šly každá svou cestou. Po olympiádě v Tokiu se Helča ozvala, že by ráda absolvovala poslední sezonu v šestkovém volejbale, a poprosila mě, jestli bych ji spojila se Simonem (Simon Nausch, trenér, pozn. red.), aby se poradila, jak provést přechod z šestek na beachvolejbal," vysvětlovala Markéta Nausch Sluková. 

Následně Helena Havelková oslovila zkušenou olympioničku, jestli by si po přerušení kariéry a mateřské pauze s ní nechtěla zahrát a společně usilovat o olympijské hry v Paříži. "
To, že mě Helča kontaktovala, tomu dalo nový rozměr. Já jsem končila nebo přerušovala kariéru s tím, že jsem za ní neudělala definitivní tečku. Je pravda, že kdyby se neobjevila žádná hráčka, se kterou bych mohla hrát na těch nejvyšších místech, tak bych si maximálně našla někoho mladého, kterému bych předala zkušenosti. Naštěstí se objevila Helča, která mě kontaktovala, a navíc na mě byla ochotná počkat prakticky devět měsíců," popisovala Sluková, která předtím tvořila pár s Kristínou Kolocovou a pak s Bárou Hermannovou. 

Související obsah

​Markéta Sluková se v minulém roce, kdy se vinou covidu nepovedl start na OH v Tokiu, rozhodla přerušit kariéru. Následovalo těhotenství a porod dcerky. Nyní se 34letá sportovkyně vrací k beachvolejbalu. "Ještě je přede mnou dlouhá cesta. Vrátit se takhle rychle zpátky na písek je pro mě jednoznačně vykročení z komfortní zóny. Hlava by chtěla a ví co udělat, ale tělo ještě nechce úplně reagovat. Ale je to týden od týdne lepší," říká Nausch Sluková.

"Naštěstí dcerka Maya spolupracuje, babičky spolupracují a moje tělo spolupracuje, takže zázemí mám dokonalé a můžu se soustředit na trénink. Doufám, že se vrátím do nějaké hratelné formy co nejdříve," dodává elitní česká beachvolejbalistka. 

Spokojená je i Helena Havelková, která má za sebou bohatou kariéru v šestkovém volejbale. Nyní je její ambicí zahrát si beachvolejbal na olympiádě v Paříži. Samotný přechod z haly na písek však není vůbec jednoduchý. "Procházím rychlokurzem beachvolejbalu. Běhat na písku a na palubovce je velký rozdíl. Jsem zvyklá skákat na podání i na síti, ale na písku je to složitější. Taky si zvykám na vítr a víc posiluju," popisuje největší úskalí 188 centimetrů vysoká hráčka. 

Související obsah

Nicméně právě výška Heleny Havelkové může novému páru přidat ještě větší sílu. "Přináší to fyzickou část. Tím, že má Helča téměř 190 cm, což je v dnešním beachvolejbale obrovská výhoda. Navíc umí dobře ovládat své tělo a ví, jak hrát s balónem. Teď jde jenom o to, aby své zkušenosti ze šestkového volejbalu přesunula na písek a cítila se komfortně," dodává Markéta Nausch Sluková. 

Beachvolejbalistka Markéta Nausch Sluková odhalila novou spoluhráčku: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události