Motorsport

Na Dakaru se dařilo českým kamionům, výborně zajel i motocyklista Michek

Na Dakaru se dařilo českým kamionům, výborně zajel i motocyklista Michek
Motocyklista Martin Michek na Rallye Dakar Zdroj: Orion Moto Racing Group

Rallye Dakar má za sebou třetí etapu a radost nám udělaly hlavně české kamiony. A nejrychlejší z nich pilotoval Chilan Ignacio Casale. Ten dojel šestý. Výborně zajel také motocyklista Martin Michek, který skončil na 13. místě.

Naše barvy letos opravdu hájí Chilan Casale. Jede v českém autě, v českém týmu a má českého mechanika. "Je to česko-chilská souhra a zatím to funguje skvěle," pochvaluje si chilský závodník z týmu Tatra Buggyra Racing, který skončil ve třetí etapě na šestém místě.

Až za ním pak přijel osmý Martin Macík a jedenáctý Aleš Loprais. Ten ale stále drží páté místo celkově.

Výborně si pak vedl také motocyklista Martin Michek, který si mezi továrními jezdci vyjel parádní 13. místo. "Jakékoliv umístění mezi nejlepší patnáctku je skvělé, top 10 je úžasná. Hlavně mě těší to, že na prvního jsem ztratil pět minut, což je minimum," tvrdí Michek z týmu ORION – Moto Racing Group, jenž na 23. místě celkově.

Související obsah

​To čtyřkolkář Zdeněk Tůma dojel ve 3. etapě Rallye Dakar desátý a průběžně si polepšil na deváté místo. "Jelo se mi v tom ale vcelku dobře. Nemusel jsem řešit žádnou závadu, jen jednou jsem trochu navigačně zaváhal, kdy jsem minul jeden z bodů asi o sto metrů," prohlásil český závodník, jenž na prvního v cíli ztratil 37 minut.

Související obsah

​Radostí naopak neskákal Martin Prokop, ten dojel mezi automobily až šestnáctý a celkově klesl na sedmou příčku. Vede stále Katařan Al-Attíja.

Jak probíhala třetí etapa Dakarské rallye:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události