Tenis

Výjimka nestačí. Australané chtějí Djokoviče poslat prvním letadlem zpátky

Výjimka nestačí. Australané chtějí Djokoviče poslat prvním letadlem zpátky
Zdroj: Profimedia.cz

Během úterý bylo oznámeno, že se Novak Djokovič zúčastní grandslamového Australian Open i přesto, že není naočkovaný, což turnaj požaduje. Světová jednička měla dostat výjimku, premiér Austrálie to ovšem vidí naprosto jinak.

"Pro Novaka Djokoviče by neměla platit žádná zvláštní pravidla," pronesl premiér Austrálie Scott Morrison. "Bude poslán následujícím letadlem domů, pokud jeho očkovací status nebude uspokojivý," varuje Morrison. 

Premiér hostitelské země prvního grandslamu pokračoval ve výkladu nařízení. "Každý jednotlivec, který chce vstoupit do Austrálie, musí splnit naše hraniční požadavky," pronesl Morrison. Djokovič dlouhodobě odmítá přiznat, zda je, či není očkovaný. 

Morrison vzápětí pronesl, že pokud Djokovič nedodá potvrzení o zdravotním problému, kvůli kterému by nemohl být očkován, bude dalším letem poslán domů. Pro Djokoviče, který chce zaútočit na jednadvacátý grandslam v kariéře, jde o velký problém. 

Související obsah

​Na rozhodnutí pořadatele Australian Open se sype velká kritika a vyjadřují se také tenisté, kteří si myslí, že oni sami by výjimku určitě nedostali. "Myslím, že kdybych nebyl očkován já, nedostal bych výjimku," řekl například Brit Jamie Murray.

Djokovič dostal výjimku, ale jeho účast na Australian Open je přesto ohrožená:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události