Motorsport

Michkovi bouchl během etapy airbag, vypořádat se musel i s písečnou bouří

Michkovi bouchl během etapy airbag, vypořádat se musel i s písečnou bouří
Martin Michek Zdroj: ORION - MRG

Český motocyklista Martin Michek zajel na Dakaru další skvělou etapu. Pátou erzetu dokončil na desátém místě, ale cestou se musel vyrovnat se spoustou nástrah. Během jízdy mu bouchl airbag, který má na těle a nezastavila ho ani písečná bouře.

Na vítěze ztratil Michek jedenáct minut, ale trať si pochvaloval. "Na cestách byly kameny, jeli jsme po tvrdších pistách, ale nechyběly také technické pasáže. Ke konci jsme museli překonat 40 kilometrů v dunách. Byly pořádné, pěkné," popisoval.

"Během jízdy mi bouchl airbag v mé vestě. Nebylo to kvůli pádu, ale tlakem při přetížení. Jak jsem vjížděl na dunu, nevšiml jsem si takového zvednutí. Asi kvůli sluníčku. Zničehonic mi explodoval airbag, software to tak patrně vyhodnotil," okomentoval jednu ze svých nepříjemností na trati.

Související obsah

"Vesta se vám celá nafoukne, ale po dvaceti vteřinách to splasklo. Jedeme tak rychle, že máme přetížení, po kterém prostě vesta bouchne," doplnil jezdec týmu ORION – Moto Racing Group. Ale to nebylo vše, co ho cestou potkalo.

"V dunách se objevila taková lehká písečná bouře. Dojel mě chilský jezdec Ornejo z Hondy, byl u nás ještě Slovák Svitko. Ve třech jsme si tam skvěle zazávodili," dodal Michek. "Já jsem si to užil, stále ale musím vymazávat ztrátu, kterou jsem nabral v první etapě. Ta mě velmi mrzí, protože se jednalo o hodinu, kdy jsem bloudil v dunách. Kdybych tam ztratil třeba jen dvacet minut, byl bych v první desítce celkového pořadí," mrzí stále českého borce.

Související obsah

​Jeho týmový kolega Milan Engel dojel na 33. místě a v kategorii bez asistence drží skvělé druhé místo. "Výsledek je stabilní, ale mohlo by to být lepší, protože mi furt první závodník v mé kategorii ujíždí. V jeden moment jsem byl před ním o minutku, ke konci jsem trochu zvolnil. Vjíždělo jsem totiž do dun, jenže jsem v nich byl zcela sám," říkal po etapě Engel. "Kvůli větru jsem zcela neviděl hrany dun, jel jsem opatrněji," dodal na závěr.

O páté etapě Dakaru jsme informovali i ve Sportovních novinách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události