Hokej

Duel Kladna se Zlínem má dohru, stopku dostali hráči obou klubů

Duel Kladna se Zlínem má dohru, stopku dostali hráči obou klubů
Obránce hokejového Zlína Martin Novotný | Zdroj: www.profimedia.cz

Úterní souboj posledních dvou celků české nejvyšší hokejové ligy má dohru u disciplinární komise. Kladenský Matěj Beran dostal jednozápasový trest, zlínský Martin Novotný dopadl ještě hůře.

Novotnému dala disciplinární komise trest na tři zápasy za faul loktem. Na začátku třetí třetiny nedovoleně atakoval Antonína Melku, kterému způsobil krvácivé zranění. Zlínský hráč byl vyloučen na pět minut plus do konce utkání, ale komise trest ještě navýšila.

"Hráč reagoval na předchozí přidržení hole ze strany protihráče tím, že se ohnal dozadu a protihráče zasáhl loketním chráničem do obličeje, čímž mu způsobil krvácivé zranění. Přitom si musel být vědom, že v prostoru, kam úder směřuje, se nachází hlava protihráče," stojí v tiskové zprávě disciplinární komise. 

Předseda disciplinární komise Viktor Ujčík proto překvalifikoval přestupek na nedovolený zásah do hlavy nebo krku a Novotný byl potrestán na tři zápasy nepodmíněně.

Související obsah

​Trest ovšem dostal i jeden z hráčů Kladna. Na jeden zápas byl potrestán Matěj Beran za zákrok na Radka Veselého.

"Zákrok nebyl veden ve vysoké nájezdové rychlosti a hráč se před ním neodrazil, při střetu však nade vši pochybnost zasáhl protihráče pravým ramenem do oblasti hlavy. Ze záběrů je navíc zřejmé, že si byl postavení protihráče vědom, ale neučinil nic, aby důsledky střetu minimalizoval," zdůvodnila disciplinární komise udělení trestu.

Související obsah

​Vzájemné utkání skončilo výhrou Zlína 3:1, takže Berani na předposlední Rytíře ztrácí už pouze tři body.

Takto loni Kladno slavilo návrat do extraligy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události