KHL přerušuje sezónu. Kluby hlásí 124 pozitivních případů covidu-19

Zdroj: profimedia.cz

Ruská Kontinentální hokejová liga přerušila sezónu na celý týden. Důvodem jsou četné případy nákazy covidu-19 mezi hráči jednotlivých klubů.

KHL bude přerušena na týden od soboty a znovu se ruský hokej rozjede 22. ledna. Vedení ligy se tak rozhodlo poté, co liga zaznamenala 124 pozitivních případů napříč kluby. 27 případů přibylo jen za posledních 24 hodin. Dalších 47 pozitivních výsledků vyšlo nehrajícím členům soutěžních týmů.

Mimo to je v KHL už 16 utkání zrušeno nebo přeloženo.​

Vysoký počet případů v KHL může mít negativní vliv i na únorové zimní olympijské hry. Poté, co americká NHL zakázala svým hráčům účast v Pekingu, jsou pro řadu národních týmů klíčoví právě hráči z KHL.

"Odložené zápasy se také odehrají během olympijské pauzy a KHL vydá nový rozpis na konci ledna. Ruská hokejová federace potvrdila naši možnost odehrát zápasy v době olympiády. Jsme v kontaktu, abychom společně vyřešili tuto situaci," uvedl prezident KHL Alexej Morozov.

Rozhodnutí NHL se v prosinci věnovala reportáž Sportovních novin:

LaLiga: Real Betis rozstřílel Deportivo Alavés 4:0

Úterní zápasy španělské ligy přinesly přesvědčivé vítězství Realu Betis, který drží v LaLize třetí místo, dvěma góly přispěl útočník Iglesias. Druhé utkání mezi předposledním Cádizem a Espanyolem ze středu tabulky pak přineslo strhující závěr. Za stavu 1:1 VAR neuznal druhý gól Negredovi. V 91. minutě šel Cádiz přeci jen do vedení, když se trefil Alejo. Sudí nastavil dlouhých šest minut, a to Espanyolu stačilo, v samotném závěru srovnal Raul de Tomas a zachránil jeden bod za remízu. Výsledky: Real Betis – Deportivo Alavés 4:0 ( 11. Iglesias, 29. Canales, 41. Iglesias, 55. Juanmi), Cádiz CF – Espanyol Barcelona 2:1 ( 55. Negredo, 91. I. Alejo– 10. Morlanes, 96. R. de Tomas)

Coppa Italia: Juventus nadělil Sampdorii 4:1 a jde dál

Juventus i přes neuznaný gól přejel v osmifinále italského poháru Sampdorii 4:1. Postupně se trefil Cuadrado, Rugani, Dybala a Morata, kterému VAR v 27. zamítl první trefu. V druhém úterním zápase porazilo Lazio těsným výsledkem 1:0 Udinese.

Premier League: Devátý Brighton obral Chelsea o cenné body

Londýnské Chelsea se po úterním utkání s devátým Brightonem 1:1 komplikuje stíhání rivala z Premier League. Na třetím místě tabulky ztrácí na druhý Liverpool jeden bod a The Reds mají navíc dva zápasy k dobru. Na hřišti Brightonu se za Blues trefil ve 28. minutě Ziyech, za domácí srovnal v 60. minutě Webster.