MMA zápasník z Těšínska: Za hranicemi mě znají, Češi si myslí, že jsem Polák

Že se v rodné zemi netěší takové popularitě, Davidu Martiníkovi (5-3) nevadí. Poláci ho znají a on se soustředí na tamní scénu, kde ho už v sobotu čeká další duel na KSW 66, který můžete od 19:00 sledovat exkluzivně na Voyo. Podívejte se na předzápasový rozhovor, ve kterém mimo jiné prozradil, jak blízko je titulové šanci.

V sobotu na KSW 66 se znovu představíte v kleci, před rokem jste v obdobný čas v polské organizaci absolvoval premiéru, tak jakou cestu jste od té doby ušel?
Určitě velkou. Před smlouvou s KSW mi bylo těžké vůbec najít zápas. Od té doby mi chodí jedna nabídka za druhou a o zápasy rozhodně nemám nouzi. Pomohl jsem si také finančně. 

Vy se plně uživíte jen z MMA a věcmi kolem sportu?
Neživím se tím naplno. Ještě k tomu pracuji, dělám řidiče.

Vnímáte také posun, co se popularity týče?
Určitě, zná mě více lidí, dostávám více pozornosti i mám nové sponzory.

David Martiník má v KSW bilanci 1-1. Naposledy ukončil Krušiče už v prvním kole:

Ačkoli jste Čech, větší popularitě se těšíte v Polsku, že?
Hodně Čechů si myslí, že jsem Polák. V Polsku mám určitě více fanoušků. Na posledním KSW (KSW 62: Kolecki vs. Szostak) mě překvapilo, kolik fanoušků za mnou přišlo pro podpis nebo fotku, odchytávali mě i na hotelu. Překvapilo mě, že mě tak znají.

Nemrzí vás to?
Zatím ani ne, soustředím se, abych si udělal jméno v Polsku a pak se uvidí.

Ale naposledy jste si na jeden zápas odskočil do česko-slovenské organizace OKTAGON MMA, co vám prohra s Michalem Konrádem na body ukázala?
Že moje místo je v kategorii do 61,2 kg, a ne v šedesát šestce. Já jsem se vždy chtěl držet v bantamu, ale přišla nabídka se ukázat v Česku. Nabídli mi jen pérovou váhu, tak jsem to vzal.

Jak jste se s prohrou vyrovnal? V bojových sportech je i jedna prohra kolikrát obrovský krok zpět...
Já to beru tak, že to nebyla moje váhovka. V bantamu jsem se zpátky neposunul. To mě tak trochu utěšilo.

Vy jste na bantam přeci jen dost vysoký. Je pro vás shazování váhy těžké?
Vůbec ne. Shazuji něco kolem 7 kilogramů. Nemusím držet žádnou drastickou dietu, zatím mi to nedělá problémy.

KSW nově zveřejnilo zápasnické žebříčky a vy jste v top pětce bantamové váhy. Co na to říkáte?
Všiml jsem si toho před pár dny. Moc mě to potěšilo. Motivuje mě to, že jsem v KSW blízko k titulu. Pokud teď vyhraji, tak ještě jeden zápas a mohl bych se bít o titul. Alespoň takové mám zprávy od KSW.

Související obsah

V sobotu vás čeká zápas s Patrykem Surdynem, zkušený ranař s více než 50 amatérskými zápasy a několika tituly. On říká, že je připraven na "Davida v nejlepší formě", tak jaká vaše forma je a co říkáte na soupeře?
No je to tak, jsem v nejlepší formě. Z každého zápasu si něco vezmu, poučím se. Pořád jdu malými krůčky dopředu. On je komplexní zápasník, míchá postoj a zem a na to si budu muset dát pozor. Já budu určitě chtít být v postoji, ale uvidíme. Jsem připravený na všechno.

Další ukončení před limitem?
No doufám. Já vždy tipuji knokaut v prvním kole.

Davida Martiníka a dvě titulové bitvy sledujte v sobotu 15. ledna na KSW 66. Martiníkovi na kartě patří hned první zápas, tak si ho nenechte ujít od 19:00 na Voyo.

Zdroj: Nova Sport / KSW

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události