Slovák Slafkovský je mezi nejžhavějšími prospekty NHL draftu, nechybí ani Jiříček

Zdroj: profimedia.cz

Slovenský hokej obdržel skvělou zprávu ze zámoří. Juraj Slafkovský figuruje na seznamu nejžhavějších prospektů draftu 2022, a to na druhém místě. O dvě příčky níže je pak český hokejista David Jiříček.

Takzvané mid-season rankings zveřejnila NHL tento týden. Zatím nejžhavějším nováčkem pro vstup do NHL z řad hráčů mimo USA a Kanadu je Fin Joakim Kemell, hrající za JYP Jyväskylä. Druhý je pak sedmnáctiletý rodák z Košič Juraj Slafkovský. Levé křídlo v současnosti hraje za finský TPS. A na seznamu figuruje také Šimon Nemec. Obránce HK Nitra je na šesté příčce.

Oba mají skvěle našlápnuto přidat se k 76 krajanům, kteří od sezóny 1958 – 59 v NHL odehráli alespoň jeden zápas. V nejlepší hokejové lize nastoupilo také pět slovenských gólmanů. Aktuálně je v NHL jedenáct aktivních hráčů.

I český hokej má naději na dalšího zástupce mezi hokejovou elitou. Na čtvrtém místě seznamu největších nadějí mimo USA a Kanadu figuruje David Jiříček. Osmnáctiletý obránce v české lize hájí barvy Plzně a na kontě má už i tři starty v seniorské reprezentaci. Situaci mu ale komplikuje fakt, že se na nedokončeném juniorském šampionátu zranil a musel podstoupit operaci, kvůli které možná vynechá celý zbytek letošní sezony.