šipky

Druhý turnaj českým šipkařům vyšel lépe, Sedláček došel do čtvrtého kola

Druhý turnaj českým šipkařům vyšel lépe, Sedláček došel do čtvrtého kola
Karel Sedláček při zápase Zdroj: Archiv Karla Sedláčka

Ve druhém turnaji finálové části kvalifikace o profesionální kartu PDC, takzvané Q-School, se českým šipkařům dařilo podstatně více, ale ani jeden si kartu nevybojoval. Nejdále došel Karel Sedláček, který vypadl až mezi nejlepší šestnáctkou. Tomáš Houdek skončil o kolo dřív a pro Tomáše Hájka byl konečnou druhý čtvrteční soupeř. Pavel Jirkal stále čeká na první výhru.

Po středečním nezdaru, kdy všichni čtyři čeští hráči nepřešli přes první kolo, měli hodně co napravovat. Už od prvních zápasů bylo jasné, že se na dnešní den vyspali podstatně lépe, když do druhého kola dokázali postoupit hned tři z nich. Úvodní zápas byl opět konečnou pouze pro Pavla Jirkala, který prohrál s Francouzem Jasquesem 3:6 na legy, když hodil průměr pouze 75 bodů. 

Tomáš Hájek sice v prvním kole uspěl, když porazil Španěla Reyese 6:2, ale následně už nestačil na Švýcara Blesse, kterému podlehl 2:6. Třetí kolo se tak týkalo jen Tomáše Houdka a Karla Sedláčka, kteří se tak probojovali mezi 32 nejlepších. 

Související obsah

​Karel Sedláček ve svém zápase uspěl, když díky velmi dobrému výkonu s průměrem 97 bodů na tři šipky porazil Nizozemce de Vreedeho 6:4 na legy. V dalším kole mu mohl být soupeřem právě Houdek, kdyby se mu podařilo zdolat Němce Kloseho, ale uhrál proti němu pouze jednu hru, a tak se Sedláček musel pokusit svého českého parťáka pomstít.

To se mu ale bohužel nepovedlo. Sedláček ve čtvrtém kole hodil svůj nejnižší průměr čtvrtečního dne, 82,53 bodu, což znamenalo porážku 2:6 na legy. Profesionální kartu si tak z českých hráčů nevybojoval ve čtvrtek opět nikdo. Další šanci budou mít na dalších dvou turnajích v pátek a sobotu, které musí buď vyhrát, nebo se musí umístit do jedenáctého místa celkového pořadí v rámci evropské kvalifikace. 

Na konci loňského roku vyšla nová kniha o šipkách od Petra Hrubce. Její autor a Karel Sedláček ji představili a pokřtili ve Snídani s Novou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V německé Bundeslize se v neděli pouze remizovalo

Nedělní program Bundesligy nabídl pouhé dva duely. Bavorský Augsburg doma remizoval 1:1 s Frankfurtem, v souboji zachraňujících celků Bielefeld uhrál jediný bod proti jasně poslednímu Fürthu.