Australský ministr zrušil tenistovi Djokovičovi vízum. Hrozí mu deportace

Novak Djokovič na Turnaji mistrů prohrál v semifinále a končí. Zdroj: Profimedia.cz

Tenista Novak Djokovič je opět v problémech. Ministr pro imigraci Alex Hawke totiž využil své pravomoci a světové jedničce opět zrušil vízum. Srbský tenista tak opět čelí deportaci z Austrálie. Právníci srbského tenisty se ale proti tomuto rozhodnutí asi opět odvolají.

"Dnes jsem využil své pravomoci podle paragrafu 133C(3) zákona o migraci ke zrušení víza, které měl pan Novak Djokovič ze zdravotních důvodů a to na základě toho, že to bylo ve veřejném zájmu," napsal v pátek australský ministr pro imigraci Alex Hawke, jenž tak světové jedničce opět zrušil vízum.

Srbský tenista místo příprav na pondělní start Australian Open musí řešit, zdali nebude z Austrálie deportován.

se očekávat, že se do případu opět vloží Djokovičovi právníci, kteří se odvolají k soudu, jenž by měl opět vést soudce Anthony Kelly, který napoprvé rozhodnutí o zrušení víz odvolal. Následně by se mohl případ přesunout i k vyššímu soudu. Vzhledem k časovému presu však hrozí, že se Novak Djokovič na prvním grandslamu sezony nakonec nepředstaví, a nebude tak moci bojovat o rekordní 21. grandslamový titul.

Pokud u soudu prohraje, případně se jeho právní tým neodvolá, bude muset Austrálii opustit. Navíc mu hrozí, že dostane tříletý zákaz vstupu do země.

Srbskému tenistovi bylo napoprvé zrušeno vízum při příletu do Austrálie. Následně byl Djokovič na letišti zadržen a odvezen do detenčního hotelu, kde čekal na soud. Po odvolání jeho právního týmu mu byla víza obnovena a světová jednička mohla opět začít trénovat na Australian Open. Čekalo se však ještě na vyjádření zmíněného ministra Hawkea, jenž nakonec Djokerovi víza opět zrušil.

Novak Djokovič se už dříve k celé kauze vyjádřil:

LaLiga: Real Betis rozstřílel Deportivo Alavés 4:0

Úterní zápasy španělské ligy přinesly přesvědčivé vítězství Realu Betis, který drží v LaLize třetí místo, dvěma góly přispěl útočník Iglesias. Druhé utkání mezi předposledním Cádizem a Espanyolem ze středu tabulky pak přineslo strhující závěr. Za stavu 1:1 VAR neuznal druhý gól Negredovi. V 91. minutě šel Cádiz přeci jen do vedení, když se trefil Alejo. Sudí nastavil dlouhých šest minut, a to Espanyolu stačilo, v samotném závěru srovnal Raul de Tomas a zachránil jeden bod za remízu. Výsledky: Real Betis – Deportivo Alavés 4:0 ( 11. Iglesias, 29. Canales, 41. Iglesias, 55. Juanmi), Cádiz CF – Espanyol Barcelona 2:1 ( 55. Negredo, 91. I. Alejo– 10. Morlanes, 96. R. de Tomas)

Coppa Italia: Juventus nadělil Sampdorii 4:1 a jde dál

Juventus i přes neuznaný gól přejel v osmifinále italského poháru Sampdorii 4:1. Postupně se trefil Cuadrado, Rugani, Dybala a Morata, kterému VAR v 27. zamítl první trefu. V druhém úterním zápase porazilo Lazio těsným výsledkem 1:0 Udinese.

Premier League: Devátý Brighton obral Chelsea o cenné body

Londýnské Chelsea se po úterním utkání s devátým Brightonem 1:1 komplikuje stíhání rivala z Premier League. Na třetím místě tabulky ztrácí na druhý Liverpool jeden bod a The Reds mají navíc dva zápasy k dobru. Na hřišti Brightonu se za Blues trefil ve 28. minutě Ziyech, za domácí srovnal v 60. minutě Webster.

Extraliga: Liberec potřetí v řadě vítězí, v Komětu porazil 4:1

Kvůli koronaviru se během úterní části 48. kola hokejové extraligy odehrálo jediné utkání. Před úvodní buly měly týmy Brna a Liberce shodně 59 bodů. Bílý Tygři po obratu, kdy prohrávali 0:1, nasázeli soupeři v třetí třetině tři góly a už potřetí v řadě si získali tři body. V tabulce poskočili už na šesté místo, Kometa Brno klesla na osmou příčku. Zápis utkání Kometa Brno – Liberec 1:3 (0:0, 1:1, 0:1), branky: 22. R. Pavlík (Vincourt + Rákos) – 36. M. Zachar, 48. M. Birner (Štibingr + Filippi), 59. M. Zachar (do prázdné branky), 60. T. Filippi (do prázdné branky).