Motorsport

Legenda na trati nekončí. Valentino Rossi bude nadále závodit

Legenda na trati nekončí. Valentino Rossi bude nadále závodit
Valentino Rossi s motorkami | Zdroj: profimedia.cz

Valentino Rossi sice v listopadu ukončil kariéru pod hlavičkou MotoGP, na závodních okruzích jej fanoušci ale i tak uvidí. Legendární italský jezdec se zúčastní celého seriálu evropského šampionátu organizace GT World Challenge.

Byla to ve Valencii velká sláva. Legendární italský závodník ukončil kariéru po sezóně 2021 a mnoho fanoušků jeho odchod oplakalo. Nyní jednoho z nejslavnějších jezdců můžeme sledovat nadále, motorku vymění za auto. 

Valentino podepsal smlouvu s Audi Sport týmem WRT a bude se tak účastnit závodů v organizaci GT World Challenge. Startovat má jak ve vytrvalostních závodech, tak i ve sprintových pohárech, a to s vozem Audi R8 LMS se symbolickým a ikonickým číslem 46.

Chybět by neměl ani na čtyřiadvacetihodinovém závodu na populárním Spa-Francorchamps. "Všichni vědí, že jsem byl vždy velkým fanouškem automobilových závodů a že jsem se vždy zajímal o závody na čtyřech kolech. Nyní jsem plně k dispozici," pronesl legendární Doctor.

Související obsah

​Valentino Rossi patří mezi největší legendy motorsportu. Celkem devětkrát se stal mistrem světa, z toho hned sedmkrát v královské kubatuře MotoGP. Na motorce debutoval Rossi již v roce 1990, kdy se účastnil závodů na minibicích.

Valentino Rossi se takto rozloučil se svou kariérou v motocyklech:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události