Tenis

To muselo bolet. Tenistka Ósakaová sestřelila umpirovou rozhodčí

Vrátila se teprve nedávno a už je kolem ní zase rušno. Tentokrát však z jiného důvodu než kvůli psychickým problémům a depresím z tiskových konferencí. Japonská tenistka Naomi Ósakaová v prvním zápase na Australian Open proti Kolumbijce Osoriové napálila míček přímo do nohy umpirové rozhodčí.

Hrál se druhý set a světová čtrnáctka byla dva míčky od vítězství. Podávala její soupeřka a Ósakaová chtěla dát do returnu vše. Silný její úder sice byl, ale přesný vůbec. Míček totiž vyletěl vstříc umpirové sudí a trefil ji těsně nad koleno.

Související obsah

Rozhodčí sebou vyděšeně cukla a držela se za bolavou nohu. "Promiňte, promiňte!" omlouvala se hned Ósaková. "To bylo tvrdé," prohodila sudí směrem k tenistce a mohlo se pokračovat. Nešťastným incidentem se rozhodit nenechala a utkání s Osoriovou dotáhla k jasnému vítězství 6:3 a 6:3.

Japonka s haitskými kořeny se v Austrálii k tenisu vrátila po delší pauze. Kvůli psychickým problémům se po zářijovém US Open stáhla do ústraní. Nyní je zpět, na prvním turnaji v Melbourne došla do semifinále a vysoké ambice má i na slavném grandslamu, kde obhajuje loňský triumf.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události