Fotbal

Eriksen po zástavě srdce chystá návrat. Jedná s týmem z Premier League

Eriksen po zástavě srdce chystá návrat. Jedná s týmem z Premier League
Zdroj: Profimedia

Červnové fotbalové EURO se pro něj stalo noční můrou. Dánský záložník Christian Eriksen v zápase svého Dánska proti Finsku zkolaboval a na chvíli se mu zastavilo srdce. Po rychlém ošetření byl převezen do nemocnice, kde se podrobil operaci, a na fotbal musel na nějakou dobu zapomenout. Teď se chce na trávník vrátit. Po sedmi měsících od osudového karambolu totiž jedná s anglickým Brentfordem, čtrnáctým celkem tabulky Premier League.

Na ten den asi do smrti nezapomene. 12. června 2021 se na evropském šampionátu odehrál duel mezi Dánskem a Finskem. Fanoušci však místo parádních branek a dechberoucích akcí viděli hororovou scénu. 

Když běžela 43. minuta prvního poločasu, sesunul se Christian Eriksen k zemi a na plac museli vyběhnout zdravotníci. Dánskému středopolaři se totiž zastavilo srdce. Po rychlém ošetření byl převezen do nemocnice, kde se podrobil operaci. Lékaři mu při ní voperovali do srdce kardiostimulátor, od fotbalu si tak musel na čas odpočinout. 

Po sedmi měsících od nešťastné události by se chtěl 29letý záložník k hraní vrátit. Podle informací SPORTbible prý jedná s Brentfordem, který momentálně okupuje 14. příčku Premier League. Klub mu údajně nabídl šestiměsíční smlouvu s možností prodloužení o další rok.

Brentford ale prý není jediným celkem nejvyšší anglické soutěže, jenž o Eriksena stojí. Mluví se také o zájmu Evertonu, Leicesteru, Newcastlu, West Hamu či Tottenhamu, kde Dán působil v letech 2013–2020. Podle Eriksenova agenta by návrat na britské ostrovy prý znamenal návrat "domů". Jisté je to, že už si nezahraje za Inter, s nímž se v zimě rozloučil. V italské lize totiž fotbalisté nesmí nastoupit s kardiostimulátorem, který má středopolař po kolapsu voperovaný, do ostrého zápasu.

Související obsah

"Fyzicky jsem zpět v nejlepší formě. To byl můj cíl. Jsem si jistý, že se můžu vrátit,"  uvedl sám Eriksen, který si brousí zuby i na příští světový šampionát. Na začátku nového kalendářního roku se totiž nechal slyšet, že by si chtěl na MS v Kataru, které se uskuteční tento rok na podzim, zahrát. 

"Mým cílem je zahrát si na mistrovství světa v Kataru. Jestli budu vybrán, je jiná věc. Ale můj sen je vrátit se. Do té doby budu jen hrát fotbal a dokazovat, že jsem zpátky na stejné úrovni," uvedl. 

V červnu byl Christian Eriksen ihned po kolapsu převezen do nemocnice. Před ní ho vyvolávali fanoušci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události