Tenis

Španělský tenista šokoval jedinečným úderem. Soupeř nechápavě zíral

Španělský tenista Pablo Carreňo Busta vytáhl jeden z nejbizarnějších tenisových úderů. Ve druhém kole na Australian Open totiž dokonale překvapil svého soupeře Nizozemce Griekspoora, když zahrál vítězný míček na jeho straně kurtu.

K situaci došlo, když měl španělský tenista za stavu 4:3 ve třetím setu brejkbol. Nicméně Tallon Griekspoor měl výměnu rozehranou na to, aby hru opět dostal do shody. Soupeře totiž dostal pod tlak, a ten tak zkusil Griekspoora přelobovat.

Nizozemec se na vysoký míček natáhl a chtěl poslat prudkou smeč na soupeřovu stranu. Balónek však od rámu rakety vyletěl vysoko do vzduchu, dopadl těsně za síť a po odrazu od soupeřovy poloviny dostal zvláštní směr a vracel se zpátky na jeho stranu kurtu. 

Toho dokonale využil Pablo Carreňo Busta, který skvěle předvídal, míček si doběhl až za síť k soupeři a tam ho pohodlně uklidil na jeho půlku.

Související obsah

​Fanoušci i Griekspoor okamžitě oněměli, jelikož příliš nechápali, co se právě stalo. Nizozemský tenista pak ještě zoufale koukal na rozhodčího, zdali byl tento úder v pořádku. Nicméně tím, že se španělský soupeř nedotknul při cestě na jeho polovinu sítě, bylo jeho ukončení výměny zcela legální. 

Související obsah

Pablo Carreňo Busta si tak připsal důležitý míček, který mu pomohl k vedení 5:3 a následně k zisku třetího setu. Nicméně nakonec 21. hráč ATP rankingu postoupil do třetího kola až po více jak čtyřech hodinách a pětisetové bitvě. Carreňo Busta zvítězil 6:3, 6:7 (6), 7:6 (3), 3:6 a 6:4.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události