Fotbal

Kúdelova arbitráž bude až v dubnu. Obhájce chce Kamaru vyslýchat osobně

Kúdelova arbitráž bude až v dubnu. Obhájce chce Kamaru vyslýchat osobně
Fotbalista Ondřej Kúdela během konfliktu s Glenem Kamarou Zdroj: profimedia.cz

Kauza okolo údajného rasismu, kterého se měl dopustit fotbalový obránce pražské Slavie Ondřej Kúdela, napíše svou další kapitolu až v dubnu. Kvůli covidu bylo totiž jednání u Mezinárodní sportovní arbitráže (CAS) přesunuto z původního 21. ledna na nový termín. Zástupci Kúdely chtějí totiž svědka Glena Kamaru vyslechnout osobně.

"Kvůli protipandemickým opatřením nabídla CAS online jednání v původním termínu 21. ledna, anebo odročení. Vzhledem k tomu, že je povoláno několik svědků včetně Glena Kamary, u něhož chceme provést křížový výslech, pro který je důležitá bezprostřední reakce, o niž bychom v online prostředí přišli, shodli jsme se s UEFA, že o online jednání nemáme zájem. A došlo tedy k odročení na duben," vyjádřil se pro portál Seznam Zprávy René Cienciala z advokátní kanceláře Urban & Hejduk, který Ondřeje Kúdelu v kauze zastupuje. Nový termín byl tedy stanoven na 11. dubna.

Obránce Slavie Praha dostal od organizace UEFA trest na 10 soutěžních zápasů v evropských pohárech a reprezentaci za to, že v loňském zápase Evropské ligy proti Rangers údajně rasisticky urazil fotbalistu Glena Kamaru. Finský záložník měl následně Kúdelu napadnout pěstí v útrobách stadionu, a dostal tak stopku na tři zápasy v evropských pohárech.

Související obsah

Nicméně Ondřej Kúdela se proti verdiktu od organizace UEFA odvolal, a ačkoliv si trest už "odseděl", čeká na výsledek soudu u Mezinárodní sportovní arbitráže (CAS).

"Teď už jsme v situaci, kdy došlo k vyčerpání trestu. Ale můj klient využije u CAS svého práva na spravedlivý proces, ve kterém chce očistit své jméno od obvinění z rasismu, které je podle něj zcela nedůvodné," dodává Cienciala. Mimo to také stále probíhá s Ondřejem Kúdelou vyšetřování údajného rasismu skotskou policií, zatím však bez konkrétního výsledku.

Související obsah

34letý obránce Slavie toho letošní sezonu zatím příliš neodehrál, jelikož ho trápí zranění. Momentálně se však už pomalu připravuje na jarní část sezony. V létě mu pak u sešívaných končí smlouva.

Mimo to se také řeší kauza fotbalových odposlechů, do kterých má být zapletena i Slavia Praha:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události