Fotbal

Slovenští fotbalisté mají opět trenéra. Zůstává Štefan Tarkovič

Slovenští fotbalisté mají opět trenéra. Zůstává Štefan Tarkovič
Zdroj: Profimedia

Slovenská fotbalová reprezentace má opět trenéra. Slovenský fotbalový svaz (SFZ) potvrdil v pozici hlavního kouče Štefana Tarkoviče, který si tak své působení na lavičce našich východních sousedů prodlouží. Smlouvu podepsal do konce roku 2023.

Slovenský tým tak nadále povede staronový realizační tým. Smlouva mu končila na konci loňského roku, ale nyní SFZ jednohlasně rozhodl, že bude pokračovat i nadále. "Nový kontrakt platí do konce kvalifikačního cyklu, tedy do konce roku 2023. Když se nepostoupí zpět do B skupiny Ligy národů, můžeme tento kontrakt předčasně ukončit," uvedl prezident slovenského svazu Ján Kováčik, pro kterého je postup do B skupiny jasným cílem.

Jméno Tarkoviče ale nebylo jediné, o kterém vedení svazu uvažovalo. "Oslovili jsme Vladimíra Weisse. Jednali jsme s ním a Ivanem Kmotríkem mladším dva měsíce. Přestože měl trenér Weiss zájem, přišel 29. prosince poděkovat za nabídku s tím, že se rozhodl zůstat trenérem Slovanu. Když jednání ztroskotala, zůstal jenom Štefan Tarkovič," dodal Kováčik.

Související obsah

​Tarkovič je s Markem Mintálem a Samuelem Slovákem u národního týmu od října roku 2020, kdy byl odvolaný Čech Pavel Hapal. Zmíněné trio vedlo tým do 18 zápasů, ve kterých Slovensko šestkrát zvítězilo, pětkrát prohrálo a sedmkrát remizovalo.

Vedlo tým i na loňském evropském šampionátu, ale kvalifikace o ten světový se mu nepovedla, a Slováci se tak do Kataru nepodívají. Tarkovič u národního týmu figuroval už mezi lety 2013 až 2018, kdy dělal asistenta Jánu Kozákovi. Následně se přesunul do role technického ředitele SFZ.

Trenéra letos měnila slavná Barcelona, kam zamířil její bývalý legendární hráč Xavi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události