Další sporty

Bývalá hvězda NBA promluvila o zmizelé čínské tenistce, je prý v dobré náladě

Bývalá hvězda NBA promluvila o zmizelé čínské tenistce, je prý v dobré náladě
Tenistka Pcheng Šuaj a bývalý basketbalista Jao Ming Zdroj: Profimedia.cz/koláž TN.cz

Kauza okolo tenistky Pcheng Šuaj stále nabízí spoustu otazníků. Čínská hráčka na začátku listopadu tvrdila, že byla sexuálně zneužita bývalým komunistickým funkcionářem. Následně byla dlouhou dobu nezvěstná a nyní se na veřejnosti objevuje sporadicky. Teď o ní promluvila i bývalá hvězda NBA, basketbalista Jao Ming.

"Znám Pcheng Šuaj téměř 20 let. Je sice o něco mladší, ale stále patříme ke stejné generaci sportovců," vyjádřil se na adresu 36leté tenistky bývalý čínský basketbalista Jao Ming.

41letá hvězda NBA, která hrávala za Houston Rockets, po konci kariéry stanula na postu prezidenta Čínské basketbalové asociace. Nyní se basketbalista pro CNN vyjádřil na adresu tenistky Pcheng Šuaj, jež byla nějakou dobu nezvěstná a o níž veřejnost stále ví jen pramálo informací.

Související obsah

"Oba jsme z jihu a velmi nás zaujala soutěž zimních sportů v Šanghaji. Opět jsme se cítili jako děti. Ten den byla v dobré náladě. Všichni jsme si vesele povídali a ptali se na spoustu otázek o těchto zimních sportech, protože jsme je neznali," řekl Jao Ming na tiskové konferenci o Zimních olympijských hrách 2022.

Související obsah

Zkušená tenistka byla nezvěstná od začátku listopadu, kdy na sociálních sítích tvrdila, že byla sexuálně zneužita bývalým komunistickým funkcionářem Čangem Kao-lim. Její příspěvek byl brzy po zveřejnění smazán. Od této doby se o Pcheng Šuaj nevědělo. Před Vánoci však tenistka ve videohovoru označila svůj příspěvek za nedorozumění a informaci o sexuálním napadení dementovala. Nicméně její případ je stále zahalen hromadou nejasností. 

Kauze okolo čínské tenistky Pcheng Šuaj jsme se věnovali i v televizní reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události