Fotbal

Jsou Dúbravkovy dny na pozici jedničky u konce? Newcastle chce hvězdu Arsenalu

Jsou Dúbravkovy dny na pozici jedničky u konce? Newcastle chce hvězdu Arsenalu
Martin Dúbravka v dresu Newcastu Zdroj: Profimedia

Fotbalový brankář Arsenalu Bernd Leno je dlouhodobě nespokojený s tím, jak málo prostoru dostává v bráně, a tak chce klub opustit. Podle anglických médií jej chce na hostování s povinnou opcí zachraňující se Newcastle, což by byla vážná konkurence pro Martina Dúbravku. Na Lenovu pozici chce aktuálně šestý tým Premier League přivést brankáře z americké MLS.

Když Arsenal v létě ze sestupujícího Sheffildu přivedl třiadvacetiletého Aarona Ramsdalea, jen málokdo si myslel, že se tak pevně zabydlí na pozici brankářské jedničky před německým gólmanem Berndem Lenem. Ten v letošní sezoně odchytal pouze čtyři zápasy, s čímž rozhodně není spokojený, protože poslední tři roky měl v londýnském klubu neotřesitelnou pozici. 

Podle anglických médií má o něj velký zájem zachraňující se Newcastle, jehož branku hájí slovenský gólman Martin Dúbravka. Rád by jej získal na hostování s povinnou opcí. To znamená, že pokud se Newcastle v lize zachrání, musí německého brankáře ze severolondýnského klubu koupit.

Související obsah

​ Leno by tak byl vážným konkurentem pro Martina Dúbravku, který se momentálně o pozici jedničky dělí Karlem Darlowem, když oba shodně odchytali osm zápasů. Frederick Woodman pak nastoupil do zbylých čtyř utkání. 

A kdo by měl zastoupit Lenovo místo na pozici dvojky v Arsenalu? Anglický klub chce koupit 27letého amerického reprezentanta Matta Turnera, který chytá v MLS za New England Revolution. Arsenal za něj nabízí pět milionů liber (150 milionů korun) plus bonusy. 

Arsenal v semifinále Carabao Cupu nestačil na Liverpool. Ani v tomto utkání Leno šanci v bráně nedostal, a dokonce nebyl ani na lavičce náhradníků. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události