Další sporty

Malíková vyhrála premiéru v USA. Na univerzitní rekord jí chybělo 63 setin

Malíková vyhrála premiéru v USA. Na univerzitní rekord jí chybělo 63 setin
Zdroj: profimedia.cz

Malíková vyhrála svůj premiérový univerzitní závod na dráze. "S časem jsem spokojená, ještě tam byly rezervy," hlásí česká atletka z USA.

Premiéru na dráze v barvách Virginia Tech University zvládla Malíková skvěle. Z plného tréninku vyhrála závod na 600 metrů v čase 1.28,02, což je druhý nejlepší čas, který kdy zaběhla reprezentantka zmíněné univerzity.

 "Na to, že to byl první závod a že se běželo celkem takticky, kdy jsme ve druhém kolečku skoro zastavily a předbíhala jsem potom až ve třetím, jsem s časem spokojená," vyprávěla Malíková po doběhnutí.

Na univerzitní rekord chybělo Malíkové při premiéře 63 setin sekundy. "Běžela jsem, co jsem chtěla, a ještě tam byly rezervy. Takže se těším na další závod. Za dva týdny mám běžet čtvrtku, snad to bude super," dodala Malíková s úsměvem.

Související obsah

Přitom před závodem měla mladá česká naděje ze závodu obavy, protože v hale běžela před pátečním závodem naposled v 15 letech na mistrovství republiky dospělých. Tehdy na trati dlouhé 400 metrů brala stříbro a stanovila dosud platný český dorostenecký rekord.

V říjnu byla Bára Malíková hostem v Nastaveném čase, kde prozradila, jak probíhá studium i trénink v USA:

Sportegy
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události