Fotbalisté Marseille splnili roli favorita a vystoupali na druhé místo

Fotbalisté Marseille splnili roli favorita na hřišti Lens, když vyhráli 2:0 a vystoupali na druhé místo v tabulce. Naopak opět ztratilo Lille, které prohrálo na hřišti Brestu.

Fotbalisté Marseille se v případě výhry na hřišti Lens mohli dostat na druhé místo francouzské ligy. Do vedení se mohli dostat už ve 29. minutě, ale při Lens stáli všichni svatí. Luis Henrique vypálil z dvaceti metrů bombu do břevna, od kterého se míč odrazil do ležícího brankáře a následně putoval opět do tyče.

O tři minuty později už ale domácí takovou kliku neměli. Medina fauloval ve vápně nabíhajícího Guendouziho, za což rozhodčí nařídil pokutový kop. K němu se postavil. Dimitri Payet a přesnou střelou k levé tyči poslal Marseille do vedení.