St. Étienne po výhře drží šanci na udržení. Lille padlo s Lens

Mahdi Camara v souboji s Brestem Zdroj: Profimedia

Dva zápasy nabídl sobotní program francouzské Ligue 1. O udržení bojující St. Étienne překvapivě porazilo na domácím hřišti Brest 2:1. Lille pak doma podlehlo Lens a to se tak dostalo před svého soupeře.

V St. Étienne padla první branka už v osmé minutě zápasu. Před pokutovým územím přebral balon hostující Franck Honorat, dostal se až do vápna a Bernardonimu nedal šanci. Vyrovnání ale přišlo o šest minut později. Na prudký centr na zadní tyč si naběhl domácí Mahdi Camara a poslal míč do sítě.

Jenže v prvním poločase padl poslední gól zápasu. Hodně nebojácně se vydal na malé vápno opět Mahdi Camara a díky svému důrazu vystřelil St. ´tienne tři body. To má tak na 18. místo, které znamená baráž, náskok dvou bodů. Clermont má ale zápas k dobru.

Nepovedené utkání má za sebou obhájce titulu Lille. To inkasovalo od Lens gól už ve čtvrté minutě. Na pravé straně malého vápna propadl míč k Przemyslawovi Frankowskému a ten ho poslal do sítě. Pro domácí bylo ještě hůř ve 37. minutě. Na střed šestnáctky dostal přihrávku Arnaud Kalimuendo a s pomocí teče zvýšil na 2:0.

​Domácí už pouze snížili v nastavení prvního poločasu. Na centr na zadní tyč si naskočil Xeka a hlavou ho poslal neomylně do sítě. Lille už se srovnat nepodařilo, prohrálo 1:2 a je tak na osmém místě o dva body za Lens.