Další sporty

Jednička na startu byla výzva, ale každá top desítka je úspěch, řekla Ledecká

Ester Ledecká dojela v super-G v italské Cortině na osmém místě. Připsala si tak další cenné umístění v nejlepší desítce, což si po závodě pochvalovala. Velkou výzvou pro ni také bylo, že do závodu vyjela s číslem jedna, na což se těšila, ale trochu jí to jízdu zkomplikovalo hlavně na posledním skoku, kdy málem neprojela branku. Také promluvila o rivalce Goggiaové, která utrpěla ošklivý pád.

Po dvou osmých místech ze Zauchensee a bronzovém umístění v sobotním sjezdu v Cortině odjela Ledecká před Pekingem další velmi dobrý závod. "Já mám velkou radost. Každá top desítka je velký úspěch, takže mám velkou radost, že se mi to povedlo takhle dobře zajet. S výkonem jsem docela spokojená. Myslím, že tam bylo pár chyb, které bude třeba do příště opravit, ale s jedničkou to byla výzva, takže jsem ráda, že jsem to takhle zvládla," vyprávěla česká závodnice.

Do nedělního závodu odstartovala jako první s jedničkou na dresu, což pro ni byla výzva. "Jednička je trošku nevýhoda, když není člověk tak vyježděný jako já. Když mám víc holek před sebou, tak se na ně dívám na obrazovce. Navíc speciálně v super-G máme jenom prohlídku a pak na to jdeme zostra, tak se mi líbí koukat na holky a poupravit stopu podle toho, jak to kde vynáší. Byla to ale výzva. Já jsem se na to strašně těšila," říká dvojnásobná olympijská vítězka. 

Související obsah

​Trať pro nedělní závod měl na starosti její trenér Franz Gamper. "Franz postavil skvělou trať. Moc mě to bavilo. Nebyla jednoduchá, to, myslím, bylo vidět u všech holek. Bylo tam dost rychlých pasáží. Jsem ráda, že to takhle postavil," byla spokojená Ledecká.

Nedělní závod hodně lyžařek nedokončilo a i Ledecká měla namále, když po posledním skoku skoro neprojela branku. "Nevěděla jsem, jak to tam vynese a vyneslo to daleko víc, než jsem očekávala. Bylo v plánu skočit doleva, ale nějak jsme trochu hůř odhadli rychlost, která tam bude. Najednou v letu jsem zjistila, že letím přímo na tu bránu," smála se česká závodnice.

Související obsah

​Po závodě jí ale bylo líto, jak dopadla její konkurentka Sofia Goggiaová. "Hrozně mě mrzí, co se stalo Sofii, doufám, že bude v pohodě a brzy se postaví na start. Držím pěsti. Snažila jsem se aspoň nabídnout svého fyzioterapeuta v cílovém prostoru, ale ona tam kolem sebe měla velký tým. Doufám, že to skončí jen pár potlučeninami a bude zase dobrá," věří Ledecká.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události