Barcelona se protrápila k výhře, Real zachránil aspoň bod v závěru

Fotbalisté madridského Realu ve 22. kole španělské LaLigy přivítali Elche, které se nachází na opačné straně tabulky. Jako papíroví favoriti ale zaváhali a remizovali 2:2. Vyrovnání se přitom dočkali až v závěru utkání, soupeř si totiž vypracoval dvoubrankový náskok. Nejprve snížil z penalty Modrič, poté dorovnal stav Militao, a odvrátil tak blamáž. Jejich hlavní rival, Barcelona, se proti Alavésu dlouho trápila, ale nakonec o výhře rozhodl Frenkie de Jong.

Barceloně se stále nedaří dostat do optimální formy. V poslední ligovém kole pouze remizovala s Granadou a následně prohrála v Superpoháru s Realem Madrid po prodloužení a ve španělském poháru nestačila na Bilbao. Neděním soupeřem jí ale byl až předposlední Alavés.

Katalánci poprvé ohrozili branku soupeře ve 13. minutě, kdy Pedri našel ve vápně Luuka de Jonga, který střelou z voleje jen těsně minul levou tyč. Tím ale úvodní tlak Barcelony skončil a hra se vyrovnala, a tak se do asi největší šance první půle dostal překvapivě domácí Pere Pons, který byl na konci rychlého protiútoku, ale jakoby se možnosti zalekl a slabou střelou trefil jen Ter Stegena.

​Po změně stran byli domácí opět nebezpeční. Joselu našel na přední tyči Ponse, ale ani tentokrát se záložník z Deportiva Alavés neprosadil, když byl tísněn dvěma obránci. K ohrožení branky se Barcelona znovu dostala v 64. minutě a opět to bylo po kombinaci Pedriho a De Jonga. Prvně jmenovaný kopl volný přímý kop do vápna a holandský útočný hráč ve skluzu trefil jen brankáře.

Nakonec se ale Barcelona dokázala gólově prosadit, to se psala 86. minuta. Alba dloubáčkem našel Torrése, který posunul na Frenkieho de Jonga, jenž zblízka překonal brankáře domácích. Tato branka tedy rozhodla o tom, že Barcelona bere všechny tři body.

Real zachraňoval bod až v závěru

Madridský Real byl v zápase s Elche papírovým favoritem a už ve 12. minutě mohl oslavit vedení. Vinícius však ve velké šanci z hranice malého vápna trefil jen brankáře Badíu. Gólman hostujícího celku následně zneškodnil i pokus Benzemy, jenž pálil z penaltového puntíku. Do třetice si na Badíovi vylámal zuby Casemiro.

Ve 32. minutě zfauloval Vinícia v pokutovém území Palacios a rozhodčí nařídili penaltu. K její exekuci se postavil Karim Benzema a předvedl pořádné zaváhání. Balon totiž neposlal do branky, ale do hlediště.

Elche přežilo řadu šancí Bílého baletu a krátce před koncem prvního poločasu udeřilo. Po centru z levé strany se ve vápně pověsil do vzduchu Lucas Boyé a povedenou hlavičkou zacílil k pravé tyči. Před odchodem do kabin ještě zahrozil Toni Kroos, jenž mohl vyrovnat. Jeho rána mířila pod horní tyčku, Badía ale předvedl fantastický zákrok, a udržel tak čisté konto.

​Druhá 45minutovka nabídla znovu spoustu šancí na straně Realu. V jedné se ocitl Hazard, který byl následně zfaulovaný Gonzálezem, a sudí odpískali pro Madridské další penaltu. Po zásahu videa ale pokutový kop nakonec odvolali.

V 76. minutě přišla pro Real další pohroma. Madridští chybovali v rozehrávce, čehož využil Pere Milla a zvýšil na 2:0 pro Elche. Hráči Bílého baletu ještě vykřesali naději v 82. minutě, kdy dostali možnost kopat další penaltu. Tentokrát se k míči postavil Luka Modrič a bezpečně ji proměnil. V nastavení pak Realu vystřelil bod Militao.

V souboji mezi Osasunou a Granadou byli hosté mírnými favority. V bitvě dvou týmů ze spodních pozic tabulky LaLigy padaly góly až ve druhém poločase. V 64. minutě si naběhl na centr od rohového praporku David García a hlavičkoval přesně k tyči. Těsný náskok držela Osasuna až do 89. minuty, kdy definitivně rozhodla o své výhře. Kike García naskočil na hřiště jako střídají hráč v 75. minutě a po 14 minutách zužitkoval přesný pas Vidala. Granada tak doma padla 2:0.