Hokej

Rusové nominovali do Pekingu. Jede sedm obhájců olympijského zlata

Rusové nominovali do Pekingu. Jede sedm obhájců olympijského zlata
Nikita Gusev se raduje ze vstřelené branky na ZOH 2018 Zdroj: profimedia.cz

Jeden z největších favoritů a obhájce posledního titulu z Ruska zveřejnil finální soupisku na olympijský hokejový turnaj v Pekingu. Hned sedm hráčů může získat druhé zlato v řadě.

Místo v brance si nevybojoval například mladý Jaroslav Askarov, který patří k největším brankářským talentům současnosti. Místo něj jede trojice z úspěšných celků KHL. V obraně je hned několik bývalých hráčů NHL, nechybí Jakovlev, Vojnov či Nestěrov.

Hodně nabitý je i útok, kde je asi největší hvězdou Nikita Gusev, který poslední sezóny strávil v NHL, ale tam se mu nedařilo podle jeho představ. Trenér Alexej Žamnov s manažerem Iljou Kovalčukem povolali také Vadima Šipačjova.

Související obsah

V nominaci nechybí hned pětice útočných es CSKA Moskva – Sergej Andronov, Michail Grigorenko, Pavel Karnauchov, Sergej Plotnikov a Anton Slepyšev. Dalším bývalým hráčem NHL ve výběru je Arťom Anisimov. 

Žamnov bere i talentované útočníky. Tím nejmladším je teprve dvacetiletý Arsenij Gricjuk, který zažívá naprosto parádní sezónu v KHL a je tahounem Omsku. V nominaci jej doplnili jednadvacetiletí prospekti Columbusu Marčenko a Voronkov.

Nominace Ruska na ZOH:

Brankáři:
Alexandr Samonov (Petrohrad), Timur Biljalov (Kazaň), Ivan Fedotov (CSKA Moskva).

Obránci:
Damir Šaripzjanov (Omsk), Arťom Minulin, Jegor Jakovlev (oba Magnitogorsk), Alexandr Nikišin (Spartak Moskva), Alexandr Jelesin (Jaroslavl), Nikita Něstěrov (CSKA Moskva), Slava Vojnov (Dynamo Moskva), Sergej Tělegin (Čeljabinsk).

Útočníci:
Sergej Andronov, Michail Grigorenko, Pavel Karnauchov, Sergej Plotnikov, Anton Slepyšev (všichni CSKA Moskva), Nikita Gusev, Kirill Marčenko (oba Petrohrad), Arťom Anisimov, Artur Kajumov (oba Jaroslavl), Vadim Šipačjov (Dynamo Moskva), Dmitrij Voronkov (Kazaň), Аrsenij Gricjuk, Kirill Semjonov (oba Omsk), Andrej Čibisov (Magnitogorsk).

Rusko by určitě uvítalo i současně nejlepšího střelce NHL Alexandra Ovečkina:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události