Fotbal

Odpočívej v pokoji, princezno. Coufal poslal dojemný vzkaz zemřelé fanynce

Odpočívej v pokoji, princezno. Coufal poslal dojemný vzkaz zemřelé fanynce
Zdroj: profimedia.cz

I když jí bylo teprve sedm, platila za velkou fanynku fotbalového West Hamu. Trpěla však vzácnou formou rakoviny, a tak pro ni čeští hráči ve službách Kladivářů ve spolupráci se Slavií na jaře uspořádali dražbu dresů. Její výtěžek putoval na léčbu a Tomáš Souček i Vladimír Coufal si k malé Isle Cotonové vybudovali díky dobročinné akci vztah. Teď truchlí, malá holčička totiž boj s těžkou nemocí prohrála.

Ten příběh začal na jaře. Český velvyslanec ve Velké Británii Libor Sečka se dozvěděl o malé fanynce West Hamu, která se léčí ze vzácné formy rakoviny a ihned začal jednat. Od doby, kdy ke Kladivářům přišli dva čeští hráči, fandil právě West Hamu a oba české fotbalisty i jejích bývalý klub z Česka poprosil o pomoc. 

Související obsah

​Tomáš Souček, Vladimír Coufal i pražská Slavia tak spojili síly a uspořádali aukci svých podepsaných dresů. Sešívaní přispěli trikotem Abdallaha Simy, Coufal a Souček svými dresy z West Hamu. Výtěžek dražby následně putoval na léčbu sedmileté Isly Cotonové, které nemoc diagnostikovali už ve dvou letech. 

Bohužel ani příspěvek od jejích fotbalových idolů však holčičce nepomohl, ta totiž v lednu nemoci podlehla. "Odpočívej v pokoji, má malá princezno. Upřímnou soustrast celé rodině," poslal dojemnou kondolenci Islině rodině Vladimír Coufal. Ta oznámila úmrtí v úterý ráno. Isla prý zemřela velmi pokojně a obklopena blízkými.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události