Ostatní sporty

Maďarský sport přišel o velkou hvězdu. Olympijský vítěz zemřel na covid-19

Maďarský sport přišel o velkou hvězdu. Olympijský vítěz zemřel na covid-19
Bývalý maďarský gymnasta Szilveszter Csollány zemřel na covid-19. Zdroj: Profimedia.cz

Maďarský sport smutní. V jednapadesáti letech zemřel bývalý gymnasta a olympijský vítěz ze Sydney Szilveszter Csollány. Osudným se mu stalo onemocnění covid-19, se kterým byl už začátkem prosince hospitalizován. Informaci o jeho úmrtí potvrdily Maďarský olympijský výbor i národní gymnastická federace.

Maďarsko přišlo o velkou sportovní hvězdu minulosti. Szilveszter Csollány byl vynikajícím gymnastou, který vybojoval na olympijských hrách dvě medaile. V roce 1996 v Atlantě získal stříbro, o čtyři roky později se v Sydney stal olympijským vítězem.

Dařilo se mu i na světových a evropských šampionátech. Na domácím mistrovství světa v Debrecínu roku 2002 byl zlatý, k tomu se pyšnil i čtyřmi stříbry. Jednou vyhrál i mistrovství Evropy, jednou byl stříbrný a čtyřikrát bronzový. Dvakrát opanoval také anketu o nejlepšího sportovce Maďarska.

Související obsah

​Na začátku prosince jednapadesátiletého bývalého gymnastu hospitalizovali v nemocnici kvůli onemocnění covid-19. Dlouho přitom vystupoval proti očkování. Aby mohl působit jako trenér dětí v Rakousku, nechal se prý podle listu Blikk očkovat jednodávkovou vakcínou Janssen.

Přesto to nakonec byl covid-19, kterému úspěšný sportovec podlehl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události