Tenis

Všichni jste zkorumpovaní! Shapovalov po prohře s Nadalem nadával rozhodčím

Všichni jste zkorumpovaní! Shapovalov po prohře s Nadalem nadával rozhodčím
Tenisté Rafael Nadal a Denis Shapovalov po vzájemném zápase na Australian Open. Zdroj: Profimedia.cz

Tenista Denis Shapovalov ve čtvrtfinále Australian Open podlehl Rafaelu Nadalovi po velké bitvě v pěti setech a v Melbourne po dobrých výkonech končí. Po porážce si však stěžoval na rozhodčí a jejich chování vůči svému hvězdnému soupeři. Podle něj prý sudí Španělovi nadržují. Emoce Kanaďan projevil už na kurtu. Směrem k umpiru zazněla i tvrdá slova o korupci.

"Všichni jste zkorumpovaní," takovým nařčením počastoval rozhodčí ve čtvrtfinále Australian Open Kanaďan Shapovalov, který po pětisetovém boji podlehl Rafaelu Nadalovi. Na sudích mu vadilo především to, že údajně při zápase nadržovali španělské hvězdě, jež nakonec po čtyřech hodinách triumfovala 3:2 na sety.

Po samotném utkání svá slova sice zmírnil, zároveň ale uvedl, že si za většinou svých slov stojí. "Myslím, že jsem se špatně vyjádřil, když jsem řekl, že je rozhodčí zkorumpovaný. Bylo to v emocích. Ale stojím si za svým," prohlásil Shapovalov na tiskové konferenci.

"Je nespravedlivé, kolik toho Rafovi projde," pokračoval. "Je to hrozně frustrující. Člověk má pocit, že nehraje jen proti soupeři, ale i proti rozhodčímu," štvalo dvaadvacetiletého Kanaďana ruského původu.

Narážel například na moment po prvním setu, kdy rozhodčí vyzval oba hráče na kurt a Nadal vyrazil na své místo na hřišti velmi pomalu. Shapovalov si vzal míče a chtěl podávat. Nadalovi však trvalo asi 45 vteřin, než byl na další část hry připravený. Podle čtrnáctého hráče světového žebříčku měl být potrestán za zdržování. To se ale nestalo.

Související obsah

​Dvacetinásobný grandslamový šampion Rafael Nadal se proti Shapovalovým slovům ohradil. "Myslím, že se mýlí," uvedl pro NY Times na adresu mladého Kanaďana. Sám se ve čtvrtfinále pral s vlastními problémy. Zdravotně totiž nebyl úplně v pořádku. "Po zápase jsem byl úplně zničený. Být v semifinále je pro mě ale úžasné," zhodnotil výhru pro ATP Tour.

Na Australian Open ve čtvrtfinále vypadla i Češka Barbora Krejčíková:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události