Další sporty

Velký soupeř skokana Jandy přiznal problémy s alkoholem. Nyní se léčí

Velký soupeř skokana Jandy přiznal problémy s alkoholem. Nyní se léčí
Finský skokan na lyžích Janne Ahonen a český závodník Jakub Janda | Zdroj: profimedia.cz

Bývalý skokan na lyžích a velký soupeř Jakuba Jandy přiznal, že má problémy s alkoholem. 44letý Fin Janne Ahonen se proto poprvé v životě léčí ze závislosti. Nicméně problémy měl mít už během profesionální kariéry.

S velkým přiznáním přišel Ahonen pro televizní stanici YLE. "Jsem alkoholik na cestě k nápravě," prohlásil finský skokan na lyžích, který posledních osm let abstinoval. Nicméně přišel večírek, kde si dal pár piv, a jeho problémy s alkoholem opět vyvstaly na povrch.

"Myslel jsem, že jsem dospěl, poučil se a zmoudřel, ale hned jsem do toho znovu spadl. Pochopil jsem, že se nic nezměnilo. Musel jsem potlačit svoji hrdost a vyhledat pomoc zvenčí," dodal pětinásobný mistr světa Janne Ahonen.

Související obsah

Pětinásobný vítěz Turné čtyř můstků také přiznal, že se alkoholu oddával už během závodní kariéry. Mimo jiné připomněl incident, kdy spadl na mamutím můstku v Planici. Nicméně následně odmítl odvoz do nemocnice, protože se bál, že u něj lékaři najdou zbytkový alkohol. Večer předtím měl totiž popíjet s ostatními závodníky v Kranjské Goře.

Související obsah

Čeští fanoušci můžou znát finského skokana Janne Ahonena díky nezapomenutelným soubojům s českým závodníkem Jakubem Jandou. V sezoně 2005/06 se oba skokané na lyžích podělili o triumf na Turné čtyř můstků, jelikož měli úplně stejné výsledné skóre.

Skákat na lyžích se dá i tímto extrémním způsobem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události