Zastaví je někdo? Siniaková s Krejčíkovou postoupily v Austrálii do semifinále

Tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková jsou blízko dalšímu velkému úspěchu. Na Australian Open postoupily už do semifinále, když přehrály pár Dolehideová / Sandersová 6:2 a 7:6. Turnajem tak nadále proplouvají suverénně bez ztráty jediného setu. Na tomto grandslamu se dostaly mezi nejlepší čtyřku už potřetí.

Krejčíková se Siniakovou sice první gem v utkání na returnu čistou hrou prohrály, ale pak v utkání nastolily jasnou dominanci, když dalších pět her šlo na jejich stranu, díky čemuž se mohly radovat ze zisku prvního setu 6:2. V úvodní sadě navíc ztratily na vlastním podání pouhé dva míče.

Druhý set už ale nabídl o poznání vyrovnanější podívanou a začal lépe pro americko-australský pár, který šel do vedení 3:1. Češkám se ale podařilo vzít soupeřkám servis ihned zpátky a celá sada nakonec zamířila do tie-breaku. V něm už Krejčíková se Siniakovou neponechaly vůbec nic náhodě, když se rychle dostaly k vedení 6:1 a pěti mečbolům. Třetí z nich dokázaly proměnit, a tak se radují z postupu do semifinále.

​V něm se utkají s dvojicí Kudermetovová / Mertensová. I nadále tak mohou snít o první trofeji na Australian Open. Zatím nejlepším výsledkem pro ně bylo finále, do kterého postoupily v loňské sezoně a nestačily v něm na dvojici Mertensová / Sabalenková.