Tenis

Soupeř se ostře opřel do Kyrgiose. Jeho chování je na úrovni desetiletého dítěte

Soupeř se ostře opřel do Kyrgiose. Jeho chování je na úrovni desetiletého dítěte
Australský tenista Nick Kyrgios Zdroj: Profimedia

Australští tenisté Nick Kyrgios a Thanasi Kokkinakis postoupili na Australian Open v deblu už do semifinále. V posledním zápase ale pořádně namíchli Michaela Venuse, který po utkání řekl, že z něj udělali totální cirkus a Kyrgiosova mentální vyspělost je na úrovni desetiletého dítěte. Novozélandský tenista se vyjádřil i k situaci, kdy Kyrgios tenisákem zasáhl malé dítě v publiku.

Australský pár čtvrtfinálový zápas proti dvojici Venus/Pütz vyhrál 7:5, 3:6 a 6:3, ale především novozélandský tenista k soupeřům neměl po utkání slova uznání. "Připadalo mi to tam jako v cirkuse, a ne na tenisovém utkání," řekl Venus, který hlavně narážel na to, jak Australané neustále hecovali publikum a chtěli po něm, aby tleskalo i mezi jednotlivými servisy. 

"Byli jsme zneužiti. Po utkání mi přišlo velké množství zpráv, kde mi lidé psali, jak se styděli za australské publikum. Bylo jim mě líto," přiznal po utkání novozélandský tenista, který se trochu obšírněji rozpovídal i o Kyrgiosovi. 

Související obsah

"Už je mi jasné, proč nikdy nenaplnil a nenaplní svůj potenciál. Mentální vyspělost má na úrovni desetiletého dítěte, a to jsem k němu asi ještě velkorysý. Choval se jako totální id***," nebral si 34letý tenista servítky. 

Kyrgios také během zmíněného zápasu během přerušené hry naprosto zbytečně smečoval míček na druhou stranu kurtu a po odrazu trefil jednoho z dětských diváků. Australan se po chvíli rozhodl, že malému fanouškovi věnuje svoji raketu, za což ho publikum ocenilo. 

Související obsah

"Je to fascinující. Napálí míček, který zasáhne dítě, a jen proto, že mu potom věnuje raketu, tak z něj udělají dobrého chlapa," nechápal Venus. 

Dětský fanoušek ale toto gesto ocenil: "Když mi dal svou raketu, cítil jsem se mnohem lépe. Od teď je to můj oblíbený hráč."

Takhle Nick Kyrgios sestřelil malého kluka v hledišti:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události