Medveděv postupuje po pětisetovém thrilleru dál. Musel odvracet mečbol

Tenista Daniil Medveděv se raduje z postupu do semifinále Zdroj: Profimedia

Papírově největší favorit tenisového Australian Open Daniil Medveděv se na postup do semifinále pořádně natrápil. Proti mladému Kanaďanovi Augeru-Aliassimovi prohrával už 0:2 na sety, a ve čtvrté sadě musel odvracet dokonce mečbol. Těžkou misi ale zvládl a dostal se mezi nejlepší čtyřku, kde se utká s Řekem Stefanosem Tsitsipasem.

Začátek utkání nabídl velmi vyrovnanou podívanou. Oba hráči si až do stavu 5:5 drželi svá podání, aniž by soupeři dovolili se dostat byť jen na shodu. V jedenácté hře se to ale změnilo, když si teprve 21letý Kanaďan vytvořil dva brejkboly, z nichž ten druhý dokázal proměnit. Vzápětí ale i on zaváhal, a tak se šlo do tie-breaku. Ten na svou stranu nakonec překvapivě urval Auger-Aliassime.

I druhá sada začala pro devátého hráče světa výborně. Dostal se do rychlého vedení 3:0, což si dokázal udržet až do konce. Za stavu 7:6 a 6:3 tak byl pouhý jeden set od postupu do semifinále a skalpu světové dvojky. Medveděv ale dokázal, že nepatří do nejužší světové špičky jen tak náhodou. Třetí sadu zvládl v tie-breaku a jelo se dál.

​Do čtvrtého setu začal podávat jako první Kanaďan, díky čemuž mohl dostat Medveděva pod tlak, což se mu také povedlo v desáté hře. Dostal se tak do vedení 5:4 40:30, díky čemuž byl pouhý jediný míček od postupu. Ruský tenista ale zachoval chladnou hlavu, podání udržel a následně získal na svoji stranu i další dva gemy, čímž srovnal na 2:2 na sety.

Momentum zápasu tak bylo jasně na straně světové dvojky, která hned ve třetí hře vzala soupeři podání. K postupu do semifinále tak Medveděv potřeboval už jen čtyřikrát udržet svůj servis. To ale nakonec nebylo vůbec snadné, jelikož za stavu 4:3 musel odvracet brejkbol, a v posledním gemu vedl Kanaďan dokonce 40:15. Kritické chvíle ale ruský tenista zvládl a po výhře 6:7, 3:6, 7:6, 7:5 a 6:4 postoupil do semifinále.