Další sporty

Češi vyráží do Pekingu pro medaile. Od koho se očekávají a kdo může překvapit?

Češi vyráží do Pekingu pro medaile. Od koho se očekávají a kdo může překvapit?
Biatlonista Michal Krčmář se stříbrnou olympijskou medailí z Pchjongčchangu Zdroj: Profimedia

Už ve čtvrtek odletí česká olympijská výprava do Pekingu. Pokud nenastanou neřešitelné komplikace s koronavirem, přesune se jich na místo konání postupně celkem 113. Kolik z nich ale má reálnou naději na medaili? A kdo může překvapit? Historické rekordy v počtu osmi cenných kovů se nejspíše lámat nebudou, ale minimálně třikrát by to cinknout mohlo.

Ester Ledecká

Ester Ledecká dojela v Cortině na třetím místě Zdroj: Profimedia

Největší českou medailovou nadějí je bez nejmenších pochybností Ester Ledecká. Pokud nenastanou nějaké nečekané komplikace v podobě nešťastného pádu, zranění nebo pozitivního testu na covid, měla by ukořistit cenný kov v paralelním obřím slalomu snowboardistek téměř s jistotou. Kromě toho, že česká šampionka dlouhodobě patří mezi vládkyně této disciplíny, získala ve dvou závodech první a druhé místo. 

Kromě snowboardu má ale Ledecká možnost se poprat o medaili i na lyžích, kde nastoupí ve sjezdu a super-G. Optimismus jí dodává jistě to, že v letošním roce dosáhla ve všech čtyřech závodech umístění v první desítce, a sjezd v italské Cortině navíc dokončila na parádním třetím místě. 

Sama si ale žádný tlak nepřipouští. "Nevyvíjím na sebe tlak, protože na rozdíl od té minulé olympiády pojedu domů se dvěma zlaty, protože ty už mám. Je to závod jako každý jiný a musím se na něj dobře připravit," řekla Ledecká s lehkou nadsázkou na tiskové konferenci. 

Související obsah

​Šance Ledecké na cenný kov v lyžování rostou také díky zdravotním problémům jejích konkurentek. Američanka Breezy Johnsonová, která měla patřit mezi medailové naděje, si během tréninku v Cortině poranila chrupavku a olympijské hry vzdala. Dále je také nejistý start asi největší favoritky na zlato Sofie Goggiaové, jež během super-G v Cortině utrpěla lehké zranění zkříženého vazu a šlachy.

"Mrzí mě to strašně. Zrovna v tom místě, kde spadla, to bylo nepřehledné. Od začátku sjezdu tam byly boule. Ona se snažila se tam vejít. Nemám bližší informace, jak se uzdravuje. Psala jsem jí, ať je brzo zpátky. Ona je v těch comebacích strašně silná, tak věřím, že to zvládne," řekla Ledecká, pro kterou je Italka i dobrou kamarádkou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události