Další sporty

Nést vlajku na zahájení olympiády bych odmítla, řekla Ledecká. Vysvětlila proč

Nést vlajku na zahájení olympiády bych odmítla, řekla Ledecká. Vysvětlila proč
Zdroj: Sport Invest

Ester Ledecká vyrazí na svoji třetí olympiádu. Z té poslední v Pchjongčchangu si přivezla dvě zlaté medaile, ale letos na sebe velký tlak nevyvíjí, protože ať to dopadne jakkoliv, tak cenné kovy ze závodů před čtyřmi lety už jí nikdo nikdy nevezme. Kdyby dostala nabídku nést českou vlajku na zahájení her, tak by odmítla, protože se chce plně soustředit na sportovní výkon, ale v případě závěrečného ceremoniálu by ráda souhlasila.

Ledecká se bude v hlavním čínském městě prát o cenné kovy na snowboardu i lyžích. V posledních týdnech ale dávala přednost jízdě na dvou prknech. Jak to bude těsně před olympiádou? "Rozhodla jsem se pro snowboard, protože jsem teď hodně lyžovala a chtěla jsem být dobře připravená na ten přáteláček. Teď mám alespoň trochu času, abych se přehodila zpátky na snowboard, tak uvidíme, jak to půjde," rozkryla své plány.

Lyžařské závody v Číně nejsou tolik obvyklé, a tak je pro Ledeckou trochu těžší se na závody připravit. "Je trochu složité takové podmínky najít. Vezeme hodně lyží, asi 30 párů, ale to byste se museli zeptat mého servisáka, tak budeme testovat na místě," řekla Ledecká. 

Související obsah

​Kvůli pandemickým opatřením bude muset Ledecká s ostatními sportovci trávit hodně času na hotelu v bublině. Jak stráví volný čas, už má ale vymyšleno. "Beru si s sebou mého kouče, který má všechny filmy stažené. Taky splnil domácí úkol, aby zkouknul všechny Harry Pottery, tak se tam na něj spolu podíváme znovu. Ale toho času na zevlení asi moc nebude," je si vědoma česká závodnice.

Ester Ledecká je totiž velkou fanynkou této knižní a filmové ságy a s novináři poté vtipkovala, že odpoví, jen pokud jí slíbí, že se na nějaký z dílů podívají. Ona sama má nejraději díl Vězeň z Azkabanu. 

Při posledním superobřím slalomu v Cortině měla dost nešťastný pád její konkurentka a zároveň kamarádka Sofia Goggiaová, která utrpěla lehké zranění zkříženého vazu a šlachy a není jisté, jestli stihne olympiádu. "Mrzí mě to strašně. Zrovna v tom místě, kde spadla, to bylo nepřehledné. Od začátku sjezdu tam byly boule. Ona se snažila se tam vejít. Nemám bližší informace, jak se uzdravuje. Psala jsem jí, ať je brzo zpátky. Ona je v těch comebacích strašně silná, tak věřím, že to zvládne," říká Ledecká.

Související obsah

​Jaké výkony od sebe česká závodnice očekává? "Nevyvíjím na sebe tlak, protože na rozdíl od té minulé olympiády pojedu domů se dvěma zlaty, protože ty už mám. Je to závod jako každý jiný a musím se na něj dobře připravit," vysvětluje Ledecká s úsměvem. 

Dosud není jasné, kdo z českých sportovců ponese na zahajovacím ceremoniálu vlajku, ale Ledecká by se do toho nehrnula. "Kdybych dostala nabídku nést vlajku, tak bych byla pyšná, ale odmítla bych ji, protože se chci maximálně soustředit na závody. Ale pokud bych ji mohla nést na konci, tak bych do toho šla." 

V rodině Ledeckých není talentovaná jen Ester, mužem mnoha talentů je i její bratr Jonáš. Co umí, se dozvíte ve videu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události