Fantazie! Krejčíková a Siniaková si zahrají o první titul na Australian Open

Fenomenální jízda českých deblistek na australském grandslamu nebere konce. Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou si bez ztráty setu poradily i s dvojicí Mertensová/Kudermetovová, kterou přehrály jednoznačně 6:2 a 6:3. Stejně jako loni si tak zahrají finále na Australian Open. Mohou tak zabojovat o svůj první triumf na tomto turnaji.

Česká dvojice vstoupila do zápasu ve velkém stylu. Ihned vzala soupeřkám podání a brzy vedla už 5:1. První set pak bez problémů Krejčíková se Siniakovou vyhrály 6:2 a byly kousek od vysněného finále.

To se začalo trochu vzdalovat na začátku druhé sady. Ta totiž vyšla lépe soupeřkám, které se dostaly do vedení 3:1. Češky na to ale dokázaly velmi rychle zareagovat a srovnaly skóre. A nejen to. Pěti gemy v řadě celý druhý set otočily a poslaly soupeřky domů.

​Naopak samy si pobyt v Austrálii ještě prodlouží a po roce si zahrají o svůj premiérový grandslamový titul. Tato bitva je čeká v neděli od pěti hodin ráno. Soupeřkami jim bude kazachstánsko-brazilská dvojice Danilinaová/Haddad Maiaová.

Takto si české hráčky vedly o kolo dříve.