Tenis

Kyrgios zase řádil! Hádal se s rozhodčím, rozbil raketu a ukazoval prostředníček

To by nebyl zápas Nicka Kyrgiose, aby na sebe neupozornil nesmírně extravagantním chováním. V semifinálovém zápase čtyřhry v zápalu emocí rozmlátil raketu, vztekle odpálil míček do zdi, a jednomu z fanoušků dokonce ukázal prostředníček. I přes to ale dokázal postoupit se svým parťákem Kokkinakisem do finále tenisového Australian Open.

Pro australské fanoušky je to velká sláva. Po dlouhých 25 letech budou mít čistě australský vítězný pár v mužské čtyřhře. Naposledy se to povedlo legendární dvojici Toddu Woodbridgeovi a Marku Woodfordeovi, ale u nich se to víceméně čekalo. Účast Nicka Kyrgiose a Thanasiho Kokkinakise je překvapením. A jelikož se ve finále utkají s krajany Ebdenem a Purcellem, Austrálie má triumf jistý.

Kromě tenisového umu ale na sebe upozorňují i jinak. Neomaleně. Dalo by se říct i hulvátsky. Když umpirový rozhodčí ve druhém setu zahlásil, že míček při Kyrgiosově podání škrtl pásku, tak bouřlivák neudržel negativní emoce na uzdě a vzteky napálil míček do zadní stěny kurtu. O chvíli později se mu zase nelíbilo chování fanoušků, kteří byli příliš hlasití během jeho podání. "Chlape, kdy ty fanoušky jako uklidníš?" obořil se na rozhodčího.

​Jeho vrcholné představení ale přišlo ve chvíli, kdy nakonec své podání prohrál. Vzteky rozmlátil raketu, a pak dokonce ukázal prostředníček do publika.

Související obsah

​I přes to všechno ale dokázali australští raubíři postoupit do vysněného finále, když porazili španělsko-argentinský pár Granollers/Zeballos 7:6 6:4. Když Kokkinakis proměnil mečbol povedeným lobem, začal ho Kyrgios vesele prohánět po kurtu a veškerá zloba byla zapomenuta.

Jaké číslo si Nick Kyrgios schoval na finále? Po čtvrtfinálovém zápase prohlásil: "Neskončil jsem, chci tuhle zas*anou věc vyhrát," k čemuž mu už zbývá poslední krok. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události