Tenis

Máš velké všechno, řekl reportér. Žena by možná nesouhlasila, pobavil Murray

Britský tenista Andy Murray vyhrál ve čtvrtek fantastickou šestihodinovou bitvu s Australanem Kokkinakisem, která trvala do čtyř hodin ráno tamního času. Parádní tenisovou podívanou následně okořenil pozápasovým rozhovorem, ve kterém prozradil nečekaný detail ze soukromého života.

Murrayho pětisetový zápas s Kokkinakisem začínal v deset hodin večer australského času. Jelikož ale jejich bitva trvala takřka šest hodin, skončili až ve čtyři ráno. Tenisový svět proto aktuálně řeší, zda je rozpis zápasů nastavený správně, když se zápasy protahují až takto hluboko do noci. Kdo ovšem vydržel v ochozech až do konce, ten se dočkal i vtipného momentu.

Murray o sobě řekl, že má velké srdce, načež reportér odpověděl, že podle něj má Murray velké všechno. "Nejsem si jistý, že by moje manželka souhlasila," odvětil Brit s úsměvem na tváři. Reportér mu řekl, že takhle to nemyslel, ale Murray už k tomu neměl slov, a tak ho zachránila reakce, že na to už nemusí odpovídat.

Dlouhý zápas do čtyř hodin ráno vzbudil rozruch a mluví se o tom, zda by se neměl změnit rozpis zápasů. Jeden z novinářů se na to zeptal i Stefanose Tsitsipase po jeho páteční výhře nad Griekspoorem.

Související obsah

​"Určitě to není zábavné pro Andyho. Potkal jsem ho dnes před zápasem a říkal jsem si: 'Co tady dělá? Vždyť by měl být v posteli.' Ale takhle je to nastavené a musíte se s tím vypořádat," řekl Tsitsipas o zápase, který trval do čtyř hodin ráno. Murray toho očividně moc nenaspal, jelikož Řek ho opět v areálu potkal už osm hodin po skončení zápasu.

"Začalo se hrát v rozumný čas, tedy v deset večer, neporušila se tím žádná pravidla. Kokkinakis to udělal dlouhé, Murray také. Myslím, že tenis má rád tenhle typ zápasů, protože je za tím příběh. A na tenhle zápas se bude vzpomínat," dodal Tsitsipas. Murrayho maratonský zápas trval 5 hodin a 50 minut a Brit vyhrál 4:6, 6:7(4), 7:6(5), 6:3 a 7:5.

Andy Murray předvedl v maratonském zápase i tuhle parádní výměnu, kde měl mnohokrát namále:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události