Nadal se o rekordní titul utká s Medveděvem, ten v semifinále vybouchl

O letošní titul na Australian Open si zahrají Rafael Nadal a Daniil Medveděv. Prvně jmenovaný v semifinále porazil Mattea Berrettiniho ve čtyřech setech. Stejně tak si ruský tenista poradil se Stefanosem Tsitsipasem. O trofej si mezi juniory zahraje i Čech Jakub Menšík.

Nadal byl od začátku zápasu s Berrettinim jednoznačně lepším hráčem a první dva sety šly rychle na jeho stranu, když vyhrál 6:3 a 6:2. Italský borec se v prvních dvou sadách nedostal ani k jedné brejkové příležitosti.

Ve třetí sadě ale světová sedmička zabrala a dokázala zdramatizovat utkání. Za stavu 4:3 se Berrettini dostal konečně k brejkbolům a ten druhý využil. Dostal se tak do vedení 5:3 a set nakonec doservíroval do vítězného konce. Poslední sada byla od úvodu vyrovnaná a oba hráči si drželi podání. Jenže nakonec Nadal zabral, set dotáhl k vítězství 6:3 a postoupil do finále. Zabojuje tak o rekordní 21. grandslamovou trofej. Grandslamových titulů má zatím 20 stejně jako Roger Federer a Novak Djokovič.

​V něm se utká s ruským tenistou Daniilem Medveděvem, který porazil Stefanose Tsitsipase. První set došel až do zkrácené hry, ve které uspěla světová dvojka. Ten druhý ale putoval na stranu řeckého hráče.

Jenže další pokračování už bylo opět na straně Rusa. Třetí set vyhrál 6:4 a ten poslední 6:1. Loňský vítěz US Open tak minimálně vyrovná své loňské umístění z prvního grandslamu sezony. Tehdy v boji o titul padl s Novakem Djokovičem.

Medveděv o sobě ale nedal vědět pouze výkonem. Když ve druhém setu ztratil servis, dostal se do konfrontace s umpirovým rozhodčím Jaumem Campistolem. A to z důvodu, že nařknul Tsitsipase, že ho řecky koučoval jeho otec Apostolos.

V tu chvíli spustil velmi hlasitě směrem k rozhodčímu. "Zbláznil jste se? Proč? Jeho otec může mluvit po každé výměně? Jste hloupý?" křičel Rus na Campistola. "Odpovíte mi na otázku? Můžete mi prosím odpovědět na otázku? Můj bože. Ty jsi tak špatný! Jak můžeš být tak špatný v semifinále grandslamu?" divil se Medveděv.

"Mělo by to být porušení kodexu, protože to bylo řecky," pokračoval Medveděv. A jeho slova evidentně zabrala. Následně se pod Tsitsipasův box postavila funkcionářka Eva Asderakiová-Mooreová a hlídala konverzaci mezi otcem a synem. Na trénování Apostolose si hráči stěžovali i v průběhu třetího a čtvrtého kola.