Tenis

Junior Menšík na Australian Open titul nezískal, kurt opouštěl na vozíčku

Junior Menšík na Australian Open titul nezískal, kurt opouštěl na vozíčku
Český tenista Jakub Menšík na juniorce Australian Open na titul nedosáhl, zastavily ho zdravotní potíže. Zdroj: Profimedia.cz

Český tenista Jakub Menšík podával na juniorce Australian Open parádní výkony a postoupil až do finále. V něm mu ale došly síly a na grandslamový titul nedosáhl. S Američanem Kuzuharou bojoval takřka čtyři hodiny, nakonec však ale končil duel se zdravotními problémy. Z hrací plochy ho kvůli silným křečím museli odvážet na vozíčku. Nezúčastnil se ani závěrečného ceremoniálu.

Pro šestnáctiletého českého tenistu Jakuba Menšíka byl první grandslam sezony dlouho velmi úspěšný. Nadějný junior se na Australian Open probojoval až do finále juniorské soutěže, kde se o titul utkal s Američanem Brunem Kuzuharou. 

I s ním odehrál vynikající partii, která trvala takřka čtyři hodiny. Nakonec padl 6:7, 7:6 a 5:7. V prvním setu už sice Čech vedl 3:1 na gemy, pak však prohrál sadu v tiebreaku. Následně soupeři porážku oplatil a za stavu 1:1 duel dospěl do třetího setu. 

Související obsah

​Oba hráči předváděli dlouhé výměny a povedené údery. Ve dvanácté hře třetí sady však Menšík začal dostávat křeče a už nebyl schopný s výsledkem nic dělat. Po posledních dvou mezihrách vyčerpaně padl na kurt, ze kterého ho museli na vozíčku odvážet zdravotníci. Nedorazil pak ani na slavnostní ceremoniál. 

Ve finále mužské dvouhry se představí Rafael Nadal, který bude útočit na další grandslamový titul:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události