Strhující finále Australian Open. Nadal je nejúspěšnějším tenistou historie

Neskutečně parádní tenisovou přehlídku nabídlo mužské finále na Australian Open mezi Rafaelem Nadalem a Daniilem Medveděvem. Španěl prohrával již 0:2 na sety, ale otočil a v dlouhém a napínavém posledním setu nakonec vyhrál 7:5 a získal rekordní jednadvacátý grandslam.

Aktuálně světová dvojka Rus Daniil Medveděv se pral o druhý grandslam v kariéře v řadě, a navíc chtěl Rafaela Nadala připravit o historické vítězství jednadvacátého grandslamu. A začal naprosto parádně. Během prvního setu si držel servis, Španěla naopak dvakrát brejknul a vyhrál 6:2.

Druhý set byl o něco napínavější. Oba tenisté přišli o svůj servis hned dvakrát a nakonec došlo až na tiebreak. Tam oba také ztráceli servisy. Rozhodlo se za stavu 5:3 pro španělskou hvězdu, neboť Rus pak zvládl čtyři míčky a druhý set otočil na 7:5 a vedl 2:0.

​Nadal se ale nevzdal a parádní finále o první grandslam roku pokračovalo. Oba tenisté si drželi servis až do devátého gemu, kde o něj přišel Rus Medveděv. Nadal toho využil a snížil utkání na 1:2 z jeho pohledu. Šlo se do předposledního setu.

Španělskou legendu to nabudilo a dobře hrál i ve čtvrtém setu. Dvakrát Medveděva brejknul, sám ztratil servis jednou a šel do vedení 5:3. Brejkem mohl srovnat utkání na 2:2, ale světová dvojka si podání podržela. Nakonec Nadal vyhrál 6:4 a šlo se po více jak čtyřech hodinách do rozhodující sady.

Naprosto špičkový tenis od obou tenistů pokračoval, oba dva si pohlídali první dva servisy, ale pak přišel famózní brejk od Nadala, který tak šel do vedení 3:2, a podával. Medveděv se nechtěl vzdát a v třináctiminutovém gemu bojoval a měl blízko k vyrovnání stavu a brejku, ale Nadal byl nakonec šťastnější a vedl 4:2.

​Rus měl následně čistou hru a bojoval o další brejk, ale ani tentokrát mu to po velkém boji nevyšlo. Nadal vedl 5:3 a byl jeden gem od toho, aby se stal nejúspěšnějším tenistou historie. Medveděv si podržel servis a Nadal podával na historický jednadvacátý grandslam.

Jenže naprosto neuvěřitelné utkání pokračovalo a Rus si připsal brejk a za stavu 5:5 šel podávat. Bláznivé utkání pokračovalo a také Nadal se blýskl dalším brejkem a podruhé podával na vítězství v utkání. Čistou hrou nakonec poslední gem ovládl a přeskočil Rogera Federera a Novaka Djokoviče v zisku grandslamů.