Další sporty

Zpověď Markéty Davidové: Nesnáší zimu. Kam by vyrazila na první rande?

Zpověď Markéty Davidové: Nesnáší zimu. Kam by vyrazila na první rande?
Markéta Davidová si novou kombinézu značky Atex chválí. Zdroj: Petr Slavík/Český biatlon

Biatlonistka Markéta Davidová patří mezi nejžhavější naděje českého týmu na olympijskou medaili v Pekingu. Ve videu natočeném Českým olympijským týmem na sebe prozradila několik pikantností, které jste o ní možná ještě nevěděli. Jaké jsou její neřesti, co má ráda za seriály, bez jakého jídla si nedovede představit každé ráno a co by dělala za sport, kdyby nebyla biatlonistkou?

Markéta Davidová se těsně před odjezdem do Pekingu stala držitelkou malého křišťálového glóbu, což se z českých biatlonistů naposledy povedlo Gabriele Soukalové. Většina fanoušků ji tak zná hlavně jako úspěšnou sportovkyni, ale nyní v dotazníku pro Český olympijský tým nechala nahlédnout trochu i do svého soukromí. 

V tomto rozhovoru prozradila, že jejími "guilty pleasure" (neřestmi) jsou sladkosti a poslouchání českého rapu. Zařadila mezi ně i oblíbený seriál Pretty Little Liars (Prolhané krásky). V nedávné době koukala také na španělský seriál La Casa de Papel (Papírový dům).

Související obsah

​Pokud by si měla vybrat nebo doporučit ideální dovolenou, zvolila by sympatická biatlonistka určitě teplo, jelikož, jak přiznala později, nesnáší zimu. Další věcí, kterou nemá ráda, je sobeckost. Naopak miluje ovesnou kaši a zvířata. Právě bez ovesné kaše si nedovede představit ráno. 

Knížek v poslední době moc nepřečetla, protože posledních několik měsíců ležela ve skriptech. V květnu totiž získala inženýrský titul na České zemědělské univerzitě. Na první rande by loňská mistryně světa vyrazila někam do parku, a pokud by nejezdila na lyžích a nestřílela z malorážky, jako náhradní sport by zvolila jízdu na koni.

Související obsah

​Olympijské hry pro Markétu Davidovou a její biatlonové parťačky začnou 7. února jejím oblíbeným vytrvalostním závodem na 15 kilometrů, ve kterém získala už zlatou medaili na mistrovství světa a vybojovala i malý křišťálový globus. 

Největší část české výpravy už do Pekingu odletěla:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události