ZOH Peking 2022

Biatlonisté ukázali kombinézy pro Peking. Davidová je z designu nadšená

Biatlonisté ukázali kombinézy pro Peking. Davidová je z designu nadšená
Biatlonistka Markéta Davidová v nové kombinéze pro olympijské hry v Pekingu. Zdroj: Petr Slavík/Český biatlon

Česká biatlonová reprezentace představila pár dní před startem zimních olympijských her v Pekingu nové kombinézy, ve kterých budou čeští závodníci bojovat o cenné kovy. Ty už počtvrté vyrobila firma Atex a biatlonové naděje si jejich design a funkčnost velmi chválí. "Jako celek mi přijde kombinéza moc hezká," uvedla Markéta Davidová.

Čeští biatlonisté vstoupí do svých závodů na olympijských hrách v Pekingu už 5. února. Štěstí by jim měly přinést i zbrusu nové kombinézy, které byly vyrobeny speciálně pro čínský sportovní svátek.

Počtvrté v řadě si jejich výrobu vzala na starost česká firma Atex. "Na rozdíl od kolekce pro Světový pohár je design celkově čistý a decentní, nechybí však hravé detaily jako například minimalisticky znázorněné biatlonové terče, běžkařská stopa nebo praporky. Exponovaná místa kombinézy byla navržena tak, aby byli čeští reprezentanti lépe rozeznatelní od ostatních závodníků, na ramenou a pravém lýtku je stylizovaně znázorněná česká vlajka. Z dlouhého sousloví Czech Republic je pro snazší identifikaci barevně zvýrazněno CZE," popsal design spolumajitel společnosti Oldřich Sova na webu biatlon.cz.

​Každá kombinéza byla vytvořena v Česku z pružných materiálů Espan, Roubaix a Dryclim, které se použily na různé části oblečení. Pro větší pohodlí jsou kombinézy opatřeny protiskluzovými gripy na loktech a trupu. Švy střihu jsou anatomicky tvarované a na každém kusu vždy pracovalo čtrnáct lidí.

Jako první si nové kombinézy vyzkoušeli v italské Anterselvě Markéta Davidová a Michal Krčmář. A oba si je pochvalovali. "Mně se olympijská kombinéza líbí. Oceňuji, že u ní převládá bílá barva. Společně s Atexem jsme jen trochu doladili čepice a čelenky. Jako celek mi přijde kombinéza moc hezká," uvedla Davidová.

Související obsah

Přidal se i Krčmář, kterému v týmu přezdívají "Bimbo". "Už v Hochfilzenu jsme viděli náčrtky. Mně osobně se líbila už tam, měli jsme jen drobné připomínky. Když jsem ji teď viděl naživo, tak se to jen potvrdilo. Opravdu se mi olympijská kombinéza líbí. Myslím si, že spojuje moderní design s lehkým nádechem retra. Ale toho zdravého retra, které mám rád," přiznal.

Jak řekl sportovní ředitel Ondřej Rybář, kombinézy jsou krásné. Teď už jen zbývá, aby v nich Češi zajeli pěkné výsledky.

Takhle oblečení budou čeští olympionici na ZOH v Pekingu 2022:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události